Svētdien jau 25. reizi atskanēs Rīgas maratona starta šāviens

0 komentāri

Šajā svētdienā 11. novembra krastmalā jau 25. reizi atskanēs Rīgas maratona starta šāviens, tomēr maratonu tradīcija galvaspilsētā ir senāka, un jau pats pirmais masu skriešanas pasākums pulcēja vairākus tūkstošus sporta entuziastu. Šajā jubilejas gadā organizatori sola daudz dažādu jaunumu.

Šogad organizatori cer pārspēt iepriekšējā gada dalībnieku rekordu – vairāk nekā 23 tūkstošus skrējēju un 25. Rīgas maratonu vēsturē ierakstīt ar vismaz 25 tūkstošus skrējēju lielu pulku. Taču no ārzemēm viskuplāk būs pārstāvēta Somija, Vācija un Krievija.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Aigars Nords, Rīgas maratona organizatoru komandas vadītājs

” Pirmais un lielākais jaunums, man liekas, ir tas, ka maratons pirmo reizi izvērtīsies divu dienu garumā, patiesībā visas nedēļas nogales garumā. Vēl praktiski absolūts jaunums ir arī tā saucamā nāciju parāde. Es domāju, ka daudzi nezina, ka Rīgā skrien vairāk nekā 60 valstu pārstāvji, un mēs ceram viņus visus atvilkt tādā simboliskā nāciju parādē. Un tad praktiski ir tāda neiztrūkstoša tradīcija, kas arī ir visos lielākajos pasaules maratonos – tā saucamā pasta party jeb makaronu ballīte.”

Taču šobrīd pa galvaspilsētas parkiem un ielām vismaz piecas reizes nedēļā lielajam skriešanas pasākumam aktīvi gatavojas rīdzinieki Madara, Matīss un Ieva. 25. Rīgas maratons jauniešiem ir jauns izaicinājums – Ievai šis būs pirmais pusmaratons, bet Madara un Matīss pirmo reizi apņēmušies pievarēt vairāk nekā 42 kilometru garo maratona distanci.

Matīss Haritonovs, rīdzinieks

” Tas ir sācies būtībā pagājušajā gadā pēc finiša pusmaratonā. Sāku domāt par to, ka ir noskriets, ir jādomā par kaut ko vēl – vairāk skriet. Un tad tā doma – mazā sēkliņa sēdēja galvā un tad, kad parādījās pieteikums šim gadam ”Mans pirmais maratons” programmai, tas bija tāds – jā, viss, ir jāpiesakās, un ja, mani izvēlēsies, tad nav variantu – ir jāskrien. ”

Madara Muižniece, rīdziniece

”Mērķis ir noskriet un noskriet zem četrām stundām, bet tad jau redzēs par precīzāku laiku kā būs sacensību dienā.”

Bet Ieva ir pārliecināta, ka skriešana ir vienkāršākā un lētākā iespēja nodarboties ar sportu. Iepriekš viņa dzīvojusi Anglijā un tur pa lauku un meža ceļiem mērojusi 5 un 10 kilometru attālumus.

Ieva Gudina, rīdziniece

” Es sapratu, ka man laikam gribas to mērķi vairāk likt uz kaut ko garāku, un tādēļ ir šis pusmaratons. Un man liekas, ka tas baigi labais sasniegums man būs.”

Tikmēr Rīgas maratona organizatori novērojuši, ka ar katru gadu pieaug tieši vidējo un garo distanču skrējēju skaits. Un, lai šogad pasākums notiktu visaugstākajā līmenī, maratona rīkotāji sola cieši strādāt kopā ar policiju un valsts un pašvaldības iestādēm.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā