Pirms maratona mediķi stingri iesaka pārbaudīt veselību

0 komentāri

Daļa Latvijas iedzīvotāju jau krietnu laiku gatavojas lielajam maratonam šīs nedēļas nogalē. Taču mediķi stingri iesaka nepārvērtēt savu varēšanu un pirms skriešanas pārbaudīt veselību pie ārstiem. Arī policijai, kura strādās pastiprinātā režīmā, ir savi ieteikumi – ko nevajadzētu darīt.

Pie ģimenes ārstes Jevgēņijas Nikolajevas šonedēļ bija atnākusi jauna sieviete, kura plānoja piedalīties maratonā, taču nejutās īsti labi. Pēc konsultācijas ar ārsti paciente izlēma šogad maratonā neskriet. Ģimenes ārste uzskata – ja ir aizdomas, ka fiziskā slodze nenāks par labu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Dienās pirms maratona ārsti iesaka ēst pilnvērtīgi un sabalansēti. Ēdienkartē vajadzētu daudz iekļaut ogļhidrātus, olbaltumvielas un taukus, taču pašā maratona dienā pirms starta ir daudz jālieto šķidrums. Lai nodrošinātu pietiekamu šķidruma daudzumu, pirms skrējiena ar intervālu 15 minūtes būtu jāizdzer aptuveni divi litri ūdens.

Ierodaties maratonā ar 2 ratiem un vispār ar bērniem noteikti jādomā par drošību. Pūlis ir liels, cilvēku ir daudz, ne visi rēķinās ar to, ka tur ir mazi bērni, nepamana viņus, uzgrūžas.

Divu bērnu māmiņa Inga Daube maratonā sāka piedalīties, kad jaunākajai meitiņai bija nepilns gadiņš – skrēja kopā ar mazo, kura sēdēja ratos. Šogad viņas ģimene piedalīsies piekto reizi. Viņasprāt, ar bērniem pirmajās rindās labāk gan neskriet.

Policijas darbinieki uzskata, ka maziem bērniem pirms maratona noteikti būtu jāiegaumē, kā sauc mammu un tēti, jāzina savs vārds, uzvārds un adrese.

Artis Velšs VP Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieks

Pirms maratona vecākiem izskaidrot saviem bērniem, ja gadījumā nevar atrast savus vecākus, tad pirmais, pie kā jāvēršas, ir Valsts policijas darbinieks vai pašvaldības policijas darbinieks un jāinformē, pēc tam mūsu darbinieki nodarbosies ar šo vecāku meklēšanu.

Policijas darbinieki iesaka maratona dalībniekiem neņemt līdz makus un mobilos tālruņus, jo tie maratonos visbiežāk pazūd. Maratona dienā policija plāno strādāt pastiprinātā režīmā.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas