FOTO: Siguldas pirmklasnieki aizvada sporta stundu, par kuru daudzi varētu tikai sapņot

0 komentāri

Siguldas pilsētas vidusskolas pirmās ”s” klases skolēni trešdien jauno mācību gadu iesāka, sportojot kopā ar Latvijas olimpiešiem. Klasē ar sporta novirzienu bērniem katra diena sāksies ar sporta nodarbībām, kam sekos pārējie mācību priekšmeti.

Šī ir jau otrā ”s” klase Siguldā, un pērn programmu apguvušo bērnu vecāki ir ļoti apmierināti ar redzēto – atvases kļuvušas enerģiskākas un mazāk slimo.

Topošie olimpieši pirmo sporta stundu aizvadīja kopā ar sportistiem, kuri jau pārstāvējuši Latviju olimpiskajās spēlēs. Tostarp bija skeletonists Tomass Dukurs, kā arī kamaniņu braucēji Inārs Kivlenieks un Kristaps Mauriņš. Mācību programma paredz, ka ”s” klases skolēni no 1. līdz 6. klasei pilnā apjomā apgūs vispārizglītojošās programmas priekšmetus, un katru dienu sāks ar sporta nodarbību.

Pēc mācību stundām, atbilstoši sezonai, bērni dosies uz vispārējās fiziskās sagatavotības nodarbībām – vieglatlētiku, slēpošanu, skrituļslidošanu, peldēšanu vai citām.

Šī ir jau otrā ”s” klase Siguldā un tās idejas autors ir Siguldas novada domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics. Viņš nedomā aprobežoties vien ar jauno sportistu sagatavošanu.

”Gan topošajiem sportistiem, gan ikvienam sportiski aktīvam novada iedzīvotājam nepieciešami labi treniņu apstākļi, tādēļ Siguldā top jauns sporta komplekss, kas būs nozīmīgs sporta infrastruktūras objekts visas valsts mērogā. Komplekss kalpos kā sporta bāze Latvijas sportistiem, īpaši Siguldas ziemas veidu sportistiem, kas nes Latvijas vārdu pasaulē, izcīnot olimpiskās medaļas un godalgotas vietas pasaules līmeņa sacensībās, kā arī būs vieta bērnu un jauniešu sporta attīstībai, ” uzsver Uģis Mitrevics.

Pērn ”s” klases programmā mācības uzsāka 27 bērni un viņu vecāki novērojuši pozitīvas izmaiņas bērnu fiziskajā attīstībā.

”Esmu par to, ka bērnam jābūt fiziski aktīvam, tāpēc arī izvēle bija par labu ”s” klasei. Meitene noteikti ir palikusi enerģiskāka. Paralēli skolai viņa nodarbojas ar dejošanu, distanču slēpošanu un kalnu slēpošanu, tādēļ sēdošajām aktivitātēm – TV un datoram – laika nemaz nepaliek. Viņa arī norūdījusies – vairs neslimo. Savukārt ikrīta sporta nodarbības bērniem palīdz atmosties,” novērojumos par pārmaiņām meitas Kates dzīvē dalās otrklasnieces mamma Ieva Roķe.

”Kopumā uzskatu, ka projekts ir ļoti labs – bērni neslimo tik ļoti kā citās klasēs, tiek spēlētas komandas spēles, kurās caur kļūdām mācās, pierod un trenējas. Fiziskā slodze nav tik liela, bet ļoti labi, ka bērni tiek pieradināti pie disciplīnas – no rīta jābūt saģērbtiem uz sportu, tad parastās stundas. Esmu ļoti apmierināta ar klases audzinātāju, kura nodrošina kvalitatīvu pamatprogrammu, un bērniem nerodas iespaids, ka viņi nāk tikai sportot,” saka ātrākās otrklasnieces Nikolas mamma Laura Lapiņa.

Ikdienā interešu izglītības nodarbību vadīšanai Siguldas pilsētas vidusskolas sporta klasē tiek pieaicināti profesionāli sportisti, un skolēniem ir iespēja klātienē vērot dažādu profesionālo sportistu dalību sacensībās. Vasarās sporta klases audzēkņi piedalīsies sporta nometnēs. Mācības ”s” klasē var apvienot ar pagarinātās dienas grupas apmeklēšanu un citām interešu vai profesionālās ievirzes izglītības nodarbībām.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas