Serbijas futbolistiem skandalozajā mačā pret Albāniju piešķirta uzvara; trīs punkti netiek pieskaitīti

0 komentāri

Serbijas futbolistiem piešķirta uzvara skandalozajā 2016. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra mačā pret Albāniju, taču trīs punkti viņiem piešķirti netiks, paziņojusi Eiropas Futbola federāciju asociācija (UEFA).

Pagājušajā nedēļā I apakšgrupas mačā vietējā Serbijas valstsvienība uzņēma Albāniju, bet duelis tika pārtraukts pirmā puslaika izskaņā, jo stadionā parādījās bezpilota lidmašīna, kas lidoja ar piekarinātu Lielalbānijas karogu, ko pēc tam noķēra Serbijas futbolists. Tajā brīdī starp abu komandu spēlētājiem sākās nesaskaņas, bet turpinājumā laukumā izskrēja serbu atbalstītāji un citas nepiederošas personas, kas vēlējās pārmācīt Albānijas valstsvienības spēlētājus.

Ceturtdien UEFA Disciplinārā komiteja izskatīja notikušo incidentu, uzvaru piešķirot Serbijai, bet tai turnīra tabulā netiks ieskaitīti trīs punkti. Tāpat šai izlasei nākamās divas cīņas savā laukumā nāksies aizvadīt bez skatītāju klātbūtnes.

Tiesa, Albānija jau paziņojusi, ka iesniegs apelāciju, jo bija cerējusi uz tai labvēlīgāku lēmumu.

UEFA Disciplinārās komitejas tikšanās reizē nepiedalījās neviens no abu izlašu pārstāvjiem.

Līdz ar to I apakšgrupas kopvērtējuma vadībā ar četriem punktiem trīs cīņās atrodas Dānija un Albānija. Trīs punkti divās spēlēs ir Portugālei, bet Serbija un Armēnija tikušas pie viena punkta.

Joprojām nav noskaidrots, kā panākta bezpilota lidmašīnas nogādāšana stadionā un tās vadīšana virs zālāja. Sākotnēji tajā tika vainots Albānijas premjerministra Edi Rama brālis Olsi, kurš maču vēroja tribīnēs, tomēr viņš to kategoriski noliedzis, un arī līdzšinējā izmeklēšana to nav pierādījusi.

Atgadījums izjauca vēsturisko vizīti Serbijā, kur ierasties bija iecerējis Albānijas premjerministrs. Pēc notikušā Balkānos pieaugot etniskajai spriedzei, vizīte ir pārcelta uz 10. novembri.

Galvenokārt etnisko albāņu apdzīvotajā Kosovā mīt ap 120 000 etnisko serbu. Aptuveni 40 000 no tiem dzīvo Kosovas ziemeļu daļā pie robežas ar Serbiju, savukārt pārējie dzīvo citviet Kosovā esošajos anklāvos. 2013. gada aprīlī Kosova un Serbija noslēdza vienošanos par attiecību normalizēšanu.

Kosova vienmēr bijis jutīgs jautājums arī Serbijas un Albānijas attiecībās.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas