Rubļa krīze nopietni iespaidojusi Krievijā strādājošo Latvijas sportistu un treneru ienākumus

0 komentāri

Rubļa krīze Krievijā šobrīd nopietni iespaidojusi Austrumu kaimiņzemē strādājošo Latvijas sportistu un treneru ienākumus. Lielākoties darba līgumi Krievijā starp profesionāliem klubiem un sportistiem noslēgti nacionālajā valūtā – rubļos.  Tādējādi daudziem sportistiem reālais atalgojums samazinājies par aptuveni 40 %.

Tā tas ir, piemēram, Kontinentālajā hokeja līgā, kur leģionāri jau ierosinājuši algu indeksāciju, lai kompensētu radušos zaudējumus, taču KHL vadībā vakar noraidījusi šādu iespēju.

Pazīstamais hokeja treneris – Harijs Vītoliņš, kurš trenē vienu no spēcīgākajiem KHL klubiem – Kaspara Daugavina un Mārtiņa Karsuma pārstāvēto Maskavas Dinamo atzīst, ka nav patīkami rubļa kursa svārstību dēļ zaudēt naudu, taču ar to šobrīd nākas samierināties.

Tiesa ne visi ārzemnieki Krievijā rubļos saņem ”cieto” algu.

Tālredzīgākie sportistu aģenti, laikus nodrošinoties pret iespējamo ekonomisko krīzi, līgumos vienojušies par noteiktu summu ārvalstu valūtā, bet alga rubļos tiek izmaksāta pēc attiecīgā kursa, un sportists tādējādi neko nezaudē.

Kurksas Dinamo basketbola kluba treneris – Gundars Vētra domā, ka krīze varētu ietekmēt komandas, kuras sponsorē valsts iestādes vai pašvaldības.

Nav noslēpums, ka lielās algas ir bijis viens no spēcīgākajiem magnētiem Krievijas sportā.

Taču ārvalstu ekonomiskās sankcijas pret Krieviju, naftas un gāzes cenu kritums un rubļa krīze jau tagad jūtami ietekmē Austrumu kaimiņzemes sporta industriju.

Un ļoti iespējams, ka bieži vien nesamērīgi uzpūstās sportistu algas Krievijā, drīz kļūs mazākas, un ne tik vilinošas ārzemniekiem.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas