Ronalds Ķēniņš ar uzvaru un rezultatīvu piespēli atgriežas Canucks sastāvā

Latviešu uzbrucējs Ronalds Ķēniņš trešdien izcēlās ar savu pirmo rezultatīvo piespēli Nacionālajā Hokeja līgā, palīdzot viņa pārstāvētajai Vankūveras Canucks regulārā čempionāta mačā izbraukumā ar 5:4 pagarinājumā pārspēt Čikāgas Blackhawks.

Lai gan mača 21. minūtē rezultātu atklāja Blackhawks līderis Patriks Keins, otrās trešdaļas turpinājumā Vankūveras komanda guva trīs vārtus, turklāt otrajos no tiem rezultatīvu piespēli nopelnīja Ķēniņš. Latvietis veica metienu uz vārtiem, taču vārtsargs to atvairīja, bet pirmais pie atlēkušās ripas bija Bo Horvarts, raidot to vārtos. Lai gan Canucks komanda mača gaitā nonāca vadībā ar 3:1 un 4:2, Čikāgas klubs prata atspēlēties un panākt pagarinājumu, kura otrajā minūtē uzvaras vārtus Vankūveras kluba labā guva Dāniels Sedīns.

Ķēniņš šajā mačā laukumā pavadīja 11 minūtes un 25 sekundes, kas bija otrais mazākais spēles laiks starp Canucks hokejistiem, taču veica trīs metienus pa pretinieku vārtiem, izpildīja divus spēka paņēmienus un izpelnījās neitrālu lietderības koeficientu.

Ķēniņš pirms divām nedēļām pirmoreiz karjerā tika izsaukts uz Canucks vienību no fārmkluba Jūtikas Comets, kas sacenšas Amerikas Hokeja līgā (AHL), bet vēlāk piedzīvoja debiju NHL, palīdzot Vankūveras vienībai ar 5:2 pārspēt latvieša Zemgus Girgensona pārstāvēto Bufalo Sabres komandu.

Savukārt jau nākamajā duelī pret Wild viņš atzīmējās ar pirmo vārtu guvumu, neglābjot komandu no zaudējuma ar 2:3, bet pēc tam sekojošajā mačā viņš guva arī otros vārtus, palīdzot Vankūveras komandai ar 3:2 papildlaikā apspēlēt Vinipegas Jets.

Piecu maču laikā Ķēniņš guvis divus vārtus un veicis vienu rezultatīvu piespēli, izpelnoties pozitīvu lietderības koeficientu +2.