VIDEO: ko Zikas vīrusa draudi nozīmē Latvijas sportistiem?

0 komentāri

Līdz Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm atlikušas vairs tikai 38 dienas. Bažas par spēļu norisi Brazīlijā paudušas vairākas veselības organizācijas, jo Brazīlijā izplatīts ir bīstamais Zikas vīrus. Vairāk par šo vīrusu, un kā saskarsmei ar to gatavojās Latvijas sportisti pastāstīja LNT žurnālists Kaspars Dvinskis.

Zikas vīrus izplatās ar odu starpniecību, tāpat tas var tikt nodots dzimumakta laikā. Cilvēkiem Zikas vīruss izraisa mērenu drudzi, tāpat ir atrasta saistība, ka ar Zikas slimību inficētajām mātēm dzimst bērni ar mikrocefāliju. Tas nozīmē, ka bērniņi nāk pasaulē ar mazām galvām un smadzenēm, un ir liela iespēja, ka viņi būs garīgi atpalikuši. Biežākie Zikas vīrusa simptomi ir galvassāpes, izsitumi, drudzis un locītavu sāpes. Neviens nāves gadījums saistībā ar Zikas vīrusu nav reģistrēts. Zikas vīrusu ārstē ar atpūtu, pret to nav pieejamas vakcīnas vai zāles.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

VIDEO: Ko Zikas vīrusa draudi nozīmē Latvijas sportistiem?

Pasaules veselības organizācija ir paziņojusi, ka iespēja inficēties ar vīrusu esot minimāla. Tas tādēļ, ka augusts Riodežaneiro nav moskītu sezona. Brazīlijā augustā ir ziema, un šajā laikā tur ir vēsāks un sausāks, kā citos gada periodos, un moskīti nav pārāk aktīvi. Tāpat arī spēļu norises vieta Riodežaneiro ir tālu no Brazīlijas ziemeļaustrumiem, kur reģistrēti vairāk kā 90% Zikas vīrusa saslimšanas gadījumi.

 

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas