Parīze oficiāli izvirza savu kandidatūru 2024.gada olimpisko spēļu rīkošanai

0 komentāri

Francijas galvaspilsēta Parīze oficiāli izvirzījusi savu kandidatūru 2024.gada vasaras olimpisko spēļu rīkošanai. Parīze iepriekš bija kandidējusi organizēt 2008. un 2012.gada olimpiskās spēles, taču piekāpās attiecīgi Pekinas un Londonas priekšā. Nu Francijas galvaspilsēta nolēmusi kandidēt uz 2024.gada Olimpiādes rīkošanu, kad apritēs simts gadi, kopš Parīze pēdējo reizi uzņēma olimpiskās spēles.

Zīmīgi, ka viena no Parīzes kandidatūras idejām ir aizvadīt kādas Olimpiādes sacensības zem slavenā Eifeiļa torņa. Tiek lēsts, ka Francijai šīs spēles varētu izmaksāt ap sešiem miljardiem eiro.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Savs pieteikums Parīzei oficiāli jāiesniedz līdz 15.septembrim. Iepriekš vēlmi rīkot 2024.gada olimpiskās spēles bija izteikušas arī Bostona, Roma un Hamburga. Otrdien ar šādu nodomu klajā nāca arī Ungārijas galvaspilsēta Budapešta, taču tai vēl nepieciešams šo ieceri saskaņot ar valdību. Sagaidāms, ka lielāka skaidrība ap Budapeštas kandidatūru būs jūlijā.

2024.gada olimpisko spēļu rīkotājs tiks izraudzīts 2017.gada 15.septembrī, kad notiks Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) kongress.

2016.gada vasaras olimpiskās spēles risināsies Brazīlijas pilsētā Riodežaneiro, bet četrus gadus vēlāk tās notiks Japānas galvaspilsētā Tokijā. Savukārt 2018.gada ziemas Olimpiāde risināsies Phjončhanas pilsētā Dienvidkorejā.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas