PVO noraida aicinājumu Zikas vīrusa dēļ pārcelt Riodežaneiro olimpiskās spēles

0 komentāri

Pasaules Veselības organizācija (PVO) noraidījusi iespēju, ka Zikas vīrusa dēļ varētu tikt pārceltas vasaras olimpiskās spēles, kuras šā gada augustā notiks Riodežaneiro.

150 ārstu, zinātnieku un pētnieku no vairākām pasaules valstīm atklātā vēstulē piektdien vērsās pie PVO ar aicinājumu pārcelt olimpiskās spēles uz citu vietu vai arī atlikt tās, lai novērstu Zikas vīrusa izplatību.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Spēļu rīkošana Riodežaneiro būtu “bezatbildīga” un “neētiska”, un tā varētu izraisīt vīrusa izplatību līdz šim infekcijas neskartās vietās, tostarp Āfrikā un Dienvidaustrumāzijā, norādīts ekspertu vēstulē.

Zikas vīruss var izplatīties jaunā reģionā, ja vietējie odi spēj to pārnēsāt no saslimušās personas, inficējot citus cilvēkus.

Tomēr PVO paziņoja, ka olimpisko spēļu rīkošanai nebūs liela ietekme uz Zikas vīrusa izplatību.

“Balstoties uz pašreizējiem novērtējumiem, 2016. gada spēļu atcelšana vai norises vietas maiņa nozīmīgi neietekmēs Zikas vīrusa starptautisko izplatību,” informēja PVO.

Brazīlijas varasiestādes sestdien pavēstīja, ka olimpiskās spēles notiks kā plānots.

Zikas vīruss pirmoreiz tika konstatēts 1947. gadā Āfrikā, bet tika uzskatīts par relatīvi vieglu slimību, līdz pērn tika paziņots par tā pašreizējo uzliesmojumu Latīņamerikā.

Biežākie Zikas vīrusa slimības simptomi ir drudzis, izsitumi, locītavu sāpes, iekaisušas acis, var būt arī galvassāpes, acu sāpes, vemšana un neiroloģiskas komplikācijas. Simptomi ilgst no dažām dienām līdz nedēļai. Smagas slimības formas gadījumā nepieciešama hospitalizācija.

Zikas vīruss var izraisīt mikrocefāliju un citus smagus jaundzimušo smadzeņu defektus. Tas tiek vainots apmēram 1300 jaundzimušo mikrocefālijas un deformētu smadzeņu gadījumos, kas kopš pērnā gada reģistrēti Brazīlijā.

Pret Zikas vīrusu līdz šim nav izstrādāta vakcīna vai zāles, un PVO norādījusi, ka vakcīnas izstrādāšanai, visticamāk, būtu nepieciešams vismaz gads.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas