Rīgas Dinamo uzvar Slovan un turpina cīņu par vietu Gagarina kausā

Latvijas komanda Rīgas Dinamo, sākot savu šīs sezonas pēdējo izbraukuma sēriju Kontinentālās Hokeja līgas regulārajā turnīrā, trešdien ar rezultātu 4:3 pēdējā minūtē izrāva uzvaru pār Slovākijas klubu Bratislavas Slovan.

Lai rīdzinieki saglabātu kaut mazākās izredzes, viņiem šajā mačā bija nepieciešams uzvarēt pamatlaikā, bet uzvara tika izrauta vien 49 sekundes pirms pamatlaika beigām, izceļoties Čārlzam Genovejam. Līdz ar to Rīgas Dinamo pārtrauca trīs zaudējumu sēriju. Vēl pa pa vieniem vārtiem guva Lauris Dārziņš, Miks Indrašis un Gints Meija.

Pirmā trešdaļa

Spēli aktīvāk sāka viesi, un jau piektajā minūtē uz Slovan vārtiem tika nozīmēts soda metiens, kad pretinieks ar pārkāpumu kavēja Lauri Dārziņu. Radušos iespēju latviešu uzbrucējs izmantoja un izvirzīja savu komandu vadībā ar 1:0. Drīz vien Rīgas Dinamo palika mazākumā, un šo iespēju Slovan izmantoja, kad pēc cīņas vārtu priekšā izcēlās Dominiks Rehāks.

Tomēr 15.minūtē Rīgas Dinamo pamanījās gūt divus vārtus 13 sekunžu laikā – sākotnēji pretuzbrukumā pēc Dārziņa piespēles sevi apliecināja Miks Indrašis, bet jau nākamajā uzbrukumā Gints Meija atspēlēja divus pretiniekus un pārspēja Slovan zviedru vārtsargu Jūhanu Baklundu. Līdz trešdaļas beigām Rīgas Dinamo vēl reizi palika mazākumā, turklāt pamanījās tā laikā gūt vārtus, tomēr tie netika ieskaitīti, jo Dārziņam tika fiksēta pārāk augstu pacelta nūja. Pēc 20 minūtēm viesi atradās vadībā ar 3:1.

Otrā trešdaļa

Otro trešdaļu Slovan hokejisti iesāka ļoti aktīvi un piektajā minūtē Libors Hudāčeks samazināja deficītu līdz 2:3, kad izcēlās pretuzbrukumā. Turpinājumā trešdaļas vidū laukumā izcēlās asumi, pirmoreiz savā KHL karjerā dūres izvicinot arī Rodrigo Ābolam. Rīgas Dinamo divreiz palika mazākumā, tomēr visas četras minūtes izturēja.

Trešdaļas otrajā pusē jau divreiz vairākumus ieguva Rīgas Dinamo komanda, tomēr arī vārtus nespēja gūt, kaut kontrolēja cīņas gaitu, un saglabāja minimālu vadību ar 3:2.

Trešā trešdaļa

Izšķirošo trešdaļu abas komandas sāka aktīvi, bet vārtus guva Slovan, kad devītajā minūtē izcēlās Andrejs Štjastnijs, panākot 3:3. Tobrīd abām komandām laukumā bija pa četriem laukuma spēlētājiem. Arī pēdējās minūtēs laukumā bija vairākas rupjības un abas komandas 50 sekundes pat uzspēlēja trijatā pret trijiem, bet pēdējā minūte sākās pilnos sastāvos un 49 sekundes pirms pamatlaika beigām Genovejs dramatiski izrāva uzvaru.

Par labāko spēlētāju rīdzinieku rindās tika nosaukts Dārziņš.