Rīgas Dinamo spēles pēdējās minūtēs uzvar Salavat Yulaev

Latvijas klubs Rīgas Dinamo Kontinentālās Hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta spēlē otrdien savā laukumā ar rezultāti 2:1 (0:0, 0:1, 2:0) uzvarēja Latvijas izlases aizsarga Artūra Kuldas pārstāvēto Ufas Salavat Yulaev komandu, pārtraucot trīs zaudējumu sēriju.

Abus vārtus rīdzinieki guva mača izskaņā ar mazāk nekā divu minūšu intervālu, atspēlējot vienu vārtu deficītu. Rīgas Dinamo sastāvā šajā spēlē izcēlās Līnuss Videls un Pjotrs Sčastļivijs, bet Salavat Yulaev komandas labā vārtus guva Aleksandrs Kutuzovs.

Pirmā trešdaļa

Mača ievadā bīstami uzbrukumi padevās abām komandām. Mājinieku rindās aktīva bija Marcela Hosas, Sčastļivija un Videla maiņa, pie metiena no bīstamas pozīcijas tiekot arī Kristapam Sotniekam, bet otrā laukuma galā Jabuks Sedlāčeks veiksmīgi tika galā ar diviem Ivana Višņevska raidījumiem. Cīņa ritēja augstā tempā, tomēr agresīvā abu komandu spēle liedza kādai no vienībām tikt pie teritoriālā pārsvara.

Trešdaļas otrās puses ievadā laukumā sāka izpausties Salavat Yulaev komandas pārākums, kas noveda pie iegūta vairākuma. Andrim Džeriņam piešķirtā soda laikā mājinieki aizsardzībā darbojās labi, vārtu drošību nosargājot. Turpinājumā izcelties varēja Miks Indrašis, kura izgājienu apturēja vienīgi viesu vārtsargs Lelands Irvings, bet pēdējās minūtēs Dinamo veiksmīgi izturēja vairākus saspringtus mirkļus pie saviem vārtiem, reizi ripai apstājoties pie pašas Sedlāčeka sargāto vārtu līnijas.

Otrā trešdaļa

Arī otro trešdaļu komandas turpināja, piekopjot ātru spēli. Dinamo komandai vairākas reizes izdevās veiksmīga saspēle, kas radīja spriedzi pie viesu vārtiem, tomēr sestajā minūtē mājinieki tika sodīti par skaitliskā sastāva pārkāpumu. Lai arī tā ievadā “Dinamo” hokejisti darbojās labi, Salavat Yulaev izdevās atklāt cīņas rezultātu, kad pie atkārtota metiena vārtu priekšā tika Kutuzovs, pārspējot Sedlāčeku. Laukuma saimnieki uz ielaistajiem vārtiem centās atbildēt ar aktīvu sniegumu, kas sagādāja noraidījumu Kuldas izpildījumā. Dinamo komandas pirmais vairākums šajā mačā gan komandai neko nedeva, jo Ufas kluba pārstāvji savu zonu tajā nosargāja ļoti pārliecinoši.

Turpinājumā Dinamo vienībai padevās vairāki bīstami uzbrukumi, kā arī bīstams Mika Indraša izgājiens, bet astoņas minūtes pirms trešdaļas beigām kājas savainojumu guva Hosa, kurš laukumu pameta vienīgi ar komandas biedru palīdzību. Arī pēc šī pavērsiena Dinamo komandas uzbrukumi bija nemainīgi apņēmīgi, kas drīz vien hokejistiem deva iespēju vēlreiz spēlēt vairākumā. Tajā pie teicamas iespējas tika Sčastļivijs, tomēr Irvings tukšajā vārtu stūrī mesto ripu lēcienā tvēra. Arī turpinājumā tieši Salavat Yulaev komandas vārtsargs bija tas, kurš likvidēja vairākumu mājinieku noorganizēto uzbrukumu briesmas.

Trešā trešdaļa

Trešajā trešdaļā laukumā atgriezās Hosa, bet Dinamo komanda ātri nopelnīja iespēju spēlēt vairākumā, vienā no epizodēm aizturētā soda laikā jau atkal liekot Irvingam pretinieku vārtos demonstrēt visu savu meistarību. Sekojušajā vairākumā rīdzinieki tā arī neprata nostiprināties sāncenšu aizsardzības zonā, bet nedaudz vēlāk viesus vēlreiz glāba Irvings, apturot ripu uz pašas vārtu līnijas. Nedaudz vēlāk komandas arī iesaistījās pirmajos nopietnajos asumos, kad izpelnījās abpusēju noraidījumu.

Uzreiz pēc atgriešanās pilnos sastāvos Dinamo komandai beidzot izdevās gūt vārtus, kad pēc neveiksmīga Indraša metiena ripa nonāca pie Videla, kurš ļoti precīzi raidīja to vārtu augšējā stūrī. Arī pēc šī pavērsiena turpinājās laukuma saimnieku uzbrukumi, kas pēc vēl vairākām izveidotām vārtu gūšanas iespējām sagādāja otros gūtos vārtos – atkal labi nospēlēja Videls, kura acīgo piespēli no pašas vārtu priekšas izmantoja Sčastļivijs.

Panākumi Dinamo komandu iedvesmoja vēl vairākiem bīstamiem uzbrukumiem, tomēr arī otrā laukuma galā par darba trūkumu sūdzēties nevarēja Sedlāčeks. Priekšpēdējā minūtē Dinamo vienība sekmīgi liedza viesiem iekārtoties savā zonā, bet 50 sekundes pirms cīņas beigām Irvings tika nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju. Viesi Dinamo zonā izveidoja milzīgu spiedienu, vienā no epizodēm nespējot raidīt ripu teju pilnīgi tukšos laukuma saimnieku vārtos. Trīs sekundes pirms fināla svilpes Dinamo palika mazākumā, iemetienam sekojot mājinieku aizsardzības zonā. Pēc tā viesi tika pie metiena, tomēr tas mērķi nesasniedza.

Šo spēli klātienē raudzījās 3770 skatītāju, kas ir viens no zemākajiem rādītājiem Dinamo komandas mājas spēlēs šosezon, kad klubs bijis arī ļoti tuvu savam apmeklētības antirekordam – 3530 skatītāju. Pēc viena mača izlaišanas Dinamo sastāvā atgriezās iepriekš apslimušais Lauris Dārziņš, bet ārpus pieteikuma šoreiz palika uzbrucēji Kaspars Saulietis un Roberts Bukarts.