Rīgas Dinamo pārspēj Harija Vītoliņa Maskavas Dynamo un izcīna trešo uzvaru pēc kārtas

1 komentārs

Latvijas klubs Rīgas Dinamo, uzsākot četru maču izbraukuma sēriju, pirmdien Kontinentālās hokeja līgas regulārā čempionāta spēlē ar 4:3 pārspēja Maskavas Dynamo komandu, kuru pārstāv uzbrucēji Kaspars Daugaviņš un Mārtiņš Karsums, bet to vada Harijs Vītoliņš un Viktors Ignatjevs.

Rīgas Dinamo labā divus vārtus iemeta Pjotrs Ščatļivijs, bet pa vieniem guva Miks Indrašis un Gints Meija. Savukārt Maskavas Dynamo sastāvā izcēlās Aleksejs Cvetkovs, Konstantīns Volkovs un Maksims Pestušenko, kuram rezultatīvi piespēlēja Kaspars Daugaviņš.

Pirmā trešdaļa

Abas komandas šo dueli sāka piesardzīgi, ar aktīvu spēli sākumā neizceļoties. Dueļa ceturtajā minūtē Māris Bičevskis tika iegrūsts apmalē, tāpēc rīdzinieki tika pie iespējas spēlēt vairākumā. Tiesa, to izmantot neizdevās, taču neilgi pēc tam, kad Maskavas klubs atkal spēlēja pilnā sastāvā, Čārlzam Genovejam bija lieliska iespēja atklāt šī mača rezultātu, tomēr viņš netrāpīja tukšos mājinieku vārtos. Astotajā minūtē lielisku piespēli no savas zonas veica Krišjānis Rēdlihs, izvirzot Indraši vienatnē pret Maskavas Dynamo vārtsargu Aleksandru Jerjomenko, kurš skaistā stilā tika pārspēts.

Pirmās trešdaļas turpinājumā iniciatīva pārgāja maskaviešu pusē, turklāt metienu pa Jakuba Sedlāčeka vārtiem veica arī Daugaviņš, taču ar viņa raidījumu čehs tika galā. Tiesa, pašā perioda izskaņā Maskavas Dynamo panāca izlīdzinājumu, kad pusotru minūti līdz pārtraukumam ripu Latvijas komandas vārtos raidīja Cvetkovs, kurš bija pirmais pie atlēkušās ripas pēc Nikolaja Žerdeva raidījuma.

Otrā trešdaļa

Jau otrā perioda sākumā Rīgas Dinamo nonāca iedzinējos, kad pēc Maskavas hokejistu uzvarēta iemetiena sekmīgu atkārtotu metienu pa Sedlāčeka vārtiem veica Volkovs. Neilgi pēc vārtu zaudējuma noraidījumu nopelnīja rīdzinieku aizsargs Georgijs Pujacs, turklāt vēl dažas sekundes viņam uz noraidīto soliņa pievienojās Milans Jurčina. Lielā vairākuma laikā mājinieki izdarīja ļoti lielu spiedienu uz Latvijas kluba vārtiem, turklāt bīstams bija arī nesekmīgais Daugaviņa metiens no vārtu priekšas.

Tiesa, 27.minūtē, kad rīdzinieki spēlēja četratā, Maskavas Dynamo raidīja trešo ripu Selāčeka vārtos, kad Daugaviņš rezultatīvi uz vārtu priekšu piespēlēja Pestušenko, kurš no tuvas distances raidīja ripu virs vārtsarga tvērējcimda. Kad duelis jau bija aizritējis pāri pusei, noteikumus pret Bičevski pārkāpa Žerdevs, nopelnot 2+10 minūšu sodu. Vairākumu Latvijas vienībai izdevās izmantot, kad pēc Genoveja metienu ripu vārtos raidīja Ščastļivijs, izceļoties 35.minūtē. Tikai nepilna pusminūte rīdziniekiem bija vajadzīga, lai panāktu neizšķirtu, jo pretinieku aizsardzībai cauri izlauzās Meija, ar atkārtotu metienu cauršaujot Jerjomenko. Trešdaļas noslēgumā par abpusēju rupjību noraidījumus vēl saņēma Jurčina un Aleksejs Tereščenko, bet rezultāts vairs nemainījās.

Trešā trešdaļa

Noslēdzošā trešdaļa rīdziniekiem sākās sekmīgi, jo tā trešajā minūtē ripu no distances starp Jerjomenko kājsargiem raidīja Ščatsļivijis, tādejādi gūstot savus otros vārtus spēlē. Neilgi pēc vārtu guvuma Latvijas komanda ieguva iespēju spēlēt skaitliskajā vairākumā, kas gan netika realizēts, turklāt pēc tam viena hokejista pārsvaru neizmantoja arī Maskavas Dynamo, kad noraidīts bija Oskars Cibuļskis.

Pamatlaikam tuvojoties izskaņai, arvien lielāks kļuva Maskavas Dynamo spiediens, kamēr rīdzinieki centās atbildēt ar pretuzbrukumiem. Nepilnas četras minūtes lieliska iespēja piektos vārtus gūt bija Meijam, taču no droša vārtu zaudējuma mājiniekus glāba vārtsargs. Savukārt vairāk nekā divas minūtes līdz beigām vēl viens izgājiens uz vārtiem bija Indrašim, taču viņš to nerealizēja. Mača izskaņā mājinieki nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, taču tas cerētos augļus nenesa.

Rīgas Dinamo komanda uzvarējusi iepriekšējās divās spēlēs pēc kārtas, kas komandai padevies pirmoreiz šosezon, bet kopumā tā vienpadsmit oktobra mačos tikusi vien pie četriem panākumiem.