Rīgas “Dinamo” papildlaikā zaudē Toljati “Lada”

Rīgas “Dinamo”, turpinot jaunās sezonas pirmo izbraukuma spēļu sēriju, pirmdien ar 2:3 (1:2, 0:0, 1:0, 0:1) papildlaikā piekāpās Krievijas klubam Toljati “Lada”, kas piedzīvo savu atgriešanos līgā. Šajā mačā rīdzinieku vārtos atkal stājās pieredzējušais Edgars Masaļskis. Latvijas komandas labā vārtus guva slovāku leģionārs Marcels Hosa un Georgijs Pujacs.

Pirmā trešdaļa

Lai gan mačs iesākās piesardzīgā gultnē, tajā lielāks pārsvars piederēja viesiem no Rīgas. Vienā no epizodēm pretinieku zonā ieslidoja Lauris Dārziņš, taču viņa metienu atvairīja “Lada” vārtsargs Iļja Ježovs. Astotajā minūtē noteikumi tika pārkāpti pret Miku Indraši un jau pirmajā šīs spēles vairākumā Rīgas “Dinamo” guva vārtus – vārtu priekšā pēc Hosas metiena izcēlās burzma, taču slovāks tika pie atkārtota raidījuma, kas bija precīzs.

Pirmā perioda viducī rīdzinieki uz dažām sekundēm palika trijatā pret pieciem, jo noraidījumus saņēma Māris Bičevskis un Kristaps Sotnieks, taču mājinieki pēc tam tomēr pamanījās realizēt mazo vairākumu, kad Bičevskis jau bija atgriezies laukumā. Vārtus, pielabojot partnera metienu no zilās līnijas, 14.minūtē guva Maksims Zjuzjakins. Neilgu brīdi vēlāk Toljati klubs jau izvirzījās vadībā, kad Masaļski no ļoti asa leņķa pārspēja Semjons Valuiskis. Pirmās trešdaļas izskaņā “Lada” komandas hokejisti pamanījās nopelnīt uzreiz divus noraidījumus, kas rīdziniekiem atlikušo vienu minūti un 44 sekundes ļāva spēlēt pieciem pret trim. Tiesa, doties pārtraukumā pie neizšķirta rezultāta gan neizdevās.

Otrā trešdaļa

Atlikušās vairākuma sekundes palika neizmantotas arī otrās trešdaļas sākumā. Tiesa, perioda sākumā rīdzinieki veica ofensīvu, radot vārtu gūšanas iespējas, taču nevienu no tām realizēt neizdevās, turklāt Gints Meija saņēma divu minūšu sodu par augstu paceltu nūju. Mājiniekiem gan vairākumā neizdevās bīstami apdraudēt Rīgas “Dinamo” vārtus, turklāt sekmīgi rīdzinieki aizstāvējās arī pēc tam, kad uz noraidīto soliņa bija jādodas Hosam.

Otrās trešdaļas izskaņā Rīgas “Dinamo” neizmantoja skaitlisko vairākumu, bet, sākoties pēdējām divām minūtēm, vārtu priekšā lieliskā pozīcijā nokļuva Meija, taču viņam pārspēt Ježovu neizdevās. Pēdējās sekundēs Latvijas komanda par skaitliskā sastāva pārkāpumu nopelnīja vēl divas soda minūtes.

Trešā trešdaļa

Mājiniekiem trešā perioda sākumā neizdevās izmantot skaitlisko vairākumu, taču neilgi pēc tam “Lada” devās bīstamā uzbrukumā, kas gan bija nesekmīgs. Pēcāk rīdzinieki tika pie iespējas spēlēt skaitliskajā vairākumā, taču arī šoreiz viena hokejista pārsvaru izmantot nespēja, turklāt sāncenši arvien vairāk sāka domāt par pārsvara nosargāšanu, cerot kādā brīdī aizsteigties pretuzbrukumā.

Tuvojoties pamatlaika izskaņai, Latvijas komandas hokejisti arvien aktīvāk devās iekarot Ježova sargātos vārtus, taču par spīti lielajam spiedienam neizdevās izmantot skaitlisko vairākumu. Tomēr Rīgas “Dinamo” savu panāca nedaudz vairāk kā trīs minūtes pirms pamatlaika beigām, kad Georgijs Pujacs ar plaukstas metienu no zilās līnijas panāca neizšķirtu 2:2.

Pašā pamatlaika izskaņā Toljati komandu no vārtu zaudējuma glāba pārliktnis, taču pēc tam sekojošajā pretuzbrukumā Latvijas vienību glāba Masaļskis. Līdz ar to cīņa turpinājās pagarinājumā.

Papildlaiks

Jau papildlaika sākumā Meija izpelnījās vēl vienu divu minūšu sodu, ko “Lada” arī realizēja – savus otros vārtus mačā guva Semjons Valuiskis, nodrošinot “Lada” komandai uzvaru.