Rīgas Dinamo otro reizi šosezon apspēlē Maskavas Dynamo

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas klubs Rīgas Dinamo, turpinot astoņu mājas spēļu sēriju, svētdien ar rezultātu 3:1 uzvarēja latviešu uzbrucēju Kaspara Daugaviņa un Mārtiņa Karsuma pārstāvēto Krievijas komandu Maskavas Dynamo, ko trenē Harijs Vītoliņš un Viktors Ignatjevs.

Rīgas Dinamo labā vārtus guva Māris Bičevskis, Roberts Bukarts un Līnuss Videls, bet Maskavas Dynamo sastāvā izcēlās Aleksandrs Osipovs.

Pirmā trešdaļa

Pirmajās minūtēs spēlē iesaistījās abu komandu vārtsargi, tomēr lielākam darba apjomam tika pakļauts Aleksandrs Jerjomenko. Labas iespējas pavērās Mikam Indrašim un Bukartam, kamēr otrā laukuma galā teju visi viesu metieni tika bloķēti. Vēlāk vārtu priekšā tuvu iespējai izcelties bija Videls. Ik pa brīdim te vienai, te otrai komandai izdevās uz ilgāku laiku iekārtoties sāncenšu aizsardzības zonā. Abas vienības piekopa ātru spēles stilu, nevienai no tām pie izteikta pārsvara netiekot.

Pirmo reizi savu komandu Jakubs Sedlāčeks glāba pēc Denisa Kokareva izgājiena, turklāt kritienā pretinieks bīstami trāpīja ar slidoju pa ķiveri Aleksandram Jerofejevam, kurš gan no traumas izvairījās. Mazliet vēlāk pretinieku zonā labi ripu pieturēja Kaspars Saulietis, kura piespēli uz zonas vidu izmantoja Māris Bičevskis, spēcīgi raidot to vārtos. Četras minūtes pirms trešdaļas beigām bīstami pa vārtiem meta Lauris Dārziņš un Jerofejevs. Pēcāk ar spēcīgu metienu vēlreiz izcēlās Jerofejevs, bet vārtsarga atsisto ripu vārtos pārliecinoši nogādāja Bukarts. Atlikušajā laikā mājinieki pārsvaru veiksmīgi nosargāja.

Otrā trešdaļa

Otro trešdaļu Dinamo komanda sāka izcili, desmit sekunžu laikā panākot 3:0 savā labā – mājinieku minstināšanos aizsardzībā izmantoja Videls, izslidojot pret Jerjomenko un viņu pārliecinoši apspēlējot. Rīdzinieki darbojās aktīvi un regulāri liedza pretiniekiem uzsākt uzbrukumus. Drīz vien Rīgas Dinamo pirmoreiz nonāca mazākumā, tomēr viesi ātri vien tika sodīti par skaitliskā sastāva pārkāpumu. Spēlējot nevienādos sastāvos, briesmas pie komandu vārtiem neradās. Neilgu laiku pēc tam laukuma saimnieki vēlreiz palika mazākumā. Tajā Rīgas Dinamo aizsardzībā darbojās pārliecinoši, savus vārtus nosargājot.

Trešdaļas devītajā minūtē viesi vienus vārtus atguva, kad spēja iespiest mājiniekus dziļi viņu zonā, bet Sedlāčeku ar spēcīgu metienu pārspēja Osipovs. Pēc šī pavērsiena cīņa ritēja līdzvērtīgi, rīdzinieku rindās labāko iespēju neizmantojot Gintam Meijam. Uzreiz pēc tam pie mājinieku vārtiem izcēlās kautiņš, kurā sevi sekmīgi aizstāvēja Oskars Cibuļskis. Kopumā vārtu gūšanas iespēju vienībām nebija daudz, jo cīņa bieži risinājās laukuma vidū. Vienā no epizodēm rīdziniekus no vārtu zaudējuma glāba veiksme, bet trešdaļas pēdējās minūtēs Rīgas Dinamo sekmīgi izturēja sāncenšu ofensīvu.

Trešā trešdaļa

Trešās trešdaļas ievadā rīdziniekiem izdevās neļaut viesiem izvērsties ar plašiem uzbrukumiem, spēlējot piesardzīgi, pacietīgi un apņēmīgi savos uzbrukumos. Lai arī ripu vairāk kontrolēja Maskavas Dynamo spēlētāji, bīstamākas epizodes radās pēc mājinieku pretuzbrukumiem. Pamazām gan viesi jūtami pārņēma iniciatīvu, tomēr uzbrukumu noslēgumos allaž bija neprecīzi, kā arī labi vārtos darbojās Sedlāčeks.

Trešdaļas otrās puses ievadā Rīgas Dinamo izturēja divas minūtes mazākumā, kurā laukuma saimnieku vārti tika pakļauti pamatīgam spiedienam. Arī pēc tam Maskavas Dynamo uzbrukumi bija ļoti aktīvi, taču veiksmi viesi nespēja izpelnīties.