Rīgas Dinamo izbraukumā ar 3:0 uzvar Jekaterinburgas Avtomobilist

1 komentārs

Latvijas klubs Rīgas Dinamo, turpinot piecu izbraukuma spēļu sēriju, Kontinentālās Hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta mačā sestdien ar rezultātu 3:0 uzvarēja Jekaterinburgas Avtomobilist hokejistus, pārtraucot četru zaudējumu sēriju.

Rīgas Dinamo labā vārtus guva Čārlzs Genovejs, Miks Indrašis un Lauris Dārziņš, bet komandas vārtsargs Jakubs Sedlāčeks tika pie savas ceturtās “sausās” spēles šosezon.

Pirmā trešdaļa

Jau spēles trešajā minūtē Dinamo komanda nopelnīja vairākumu, tomēr tajā nopietnus draudus Jakuba Kovārža sargātajiem vārtiem neradīja. Spēlējot vienādos sastāvos, ripu vairāk kontrolēja laukuma saimnieki, tomēr Dinamo, koncentrējoties uz pretuzbrukumiem, pamanījās veikt lielāku metienu skaitu pa vārtiem. Vērā ņemamu iespēju komandām bija maz, bet vienā no epizodēm ripa spēcīgi pa seju trāpīja Rīgas kluba aizsargam Aleksandram Jerofejevam. Dueļa 11.minūtē rīdziniekiem izdevās atklāt rezultātu, kad vārtu tuvajā stūrī ripu raidīja Genovejs.

Arī turpinājumā ripu vairāk kontrolēja Avtomobilist komanda, tomēr lielus draudus Sedlāčeka sargātajiem vārtiem tā neradīja. Otrā laukuma galā izcelties tikmēr varēja Dārziņs, Indrašis un Genovejs. Mazliet vairāk kā minūti pirms trešdaļas beigām Dinamo ieguva vēl vienu vairākumu. Atlikušajā laikā līdz labai vārtu gūšanas iespējai tika izspēlēts Līnuss Videls.

Otrā trešdaļa

Otrās trešdaļas ievadā laukuma saimnieki pēc mazākuma izciešanas uzreiz nopelnīja vēl vienu noraidījumu, un sekojušo divu minūšu laikā Dinamo izveidoja vairākas labas vārtu gūšanas iespējas. Teicami ar saviem pienākumiem galā tika Kovāržs, bet trešdaļas vidū pēc cīņas izlīdzināšanās mazākumā palika jau viesi. Uzreiz pēc tam tika nopelnīts vēl viens noraidījums, kas Dinamo uz minūti un 38 sekundēm atstāja trīs spēlētāju sastāvā. Šajā laikā komandu vairākas reizes glāba Sedlāčeks, rezultātam paliekot nemainīgam.

Atgriežoties pilnos sastāvos, ripu jau atkal vairāk kontrolēja Avtomobilist hokejisti, tomēr bīstamākas epizodes turpināja izveidoties tieši pie viņu vārtiem. Vienā no epizodēm komandu gan nācās glābt Sedlāčekam, bet trešdaļas pašā izskaņā lieliskas iespējas panākt 2:0 neizmantoja Miķelis Rēdlihs, Dārziņš un Videls.

Trešā trešdaļa

Trešo trešdaļu komandas iesāka ar azartisku spēli, ātri vien mazākumā nonākot viesiem. Šajā laikā ļoti labi vārtos darbojās Sedlāčeks, kā arī uzdevumu augstumos bija “Dinamo” laukuma spēlētāji, vadību nosargājot. Pēcāk Dinamo radīja divas bīstamas epizodes pie laukuma saimnieku vārtiem, uz ko Avtomobilist atbildēja ar Sedlāčeka miera iztraucēšanu. Devītajā minūtē muļķīgu noraidījumu nopelnīja Māris Bičevskis, tomēr arī šoreiz Dinamo mazākums bija pārāks par mājinieku vairākumu.

Cīņas turpinājumā asumos pie pretinieku vārtiem iesaistījās vairāki spēlētāji, bet Oskars Cibuļskis tā rezultātā izpelnījās noraidījumu līdz mača beigām. Mazliet vēlāk par skaitliskā sastāva pārkāpumu noraidījumu izpelnījās mājinieki. Minūtes laikā Dinamo izdevās vairākumu realizēt un dubultot savu pārsvaru, kad pēc lieliskas Genoveja piespēles izcēlās Indrašis. Atlikušajās sešās minūtēs Avtomobilist pie sāncenšu vārtiem radīja vien dažus spriedzes pilnus mirkļu, bet minūti un deviņas sekundes pirms mača beigām 3:0 ar metienu jau tukšos vārtos panāca Dārziņš. Palikušajā laikā labu iespēju tomēr pārspēt Sedlāčeku neizmantoja mājinieki. Vien trešo reizi kopš 31.oktobra Dinamo sastāvā laukumā devās krievu uzbrucējs Pjotrs Sčastļivijs.