Rīgas Dinamo aizraujošā mačā piekāpjas KHL līderiem SKA

Latvijas klubs Rīgas Dinamo Kontinentālās hokeja līgas regulārā čempionāta spēlē izbraukumā pirmdien aizraujošā mačā ar 1:2  piekāpās kopvērtējuma līderiem Sanktpēterburgas SKA. Rīgas “Dinamo” labā vienīgos vārtus kuriozā veidā guva Andris Džeriņš, bet SKA rindās izcēlās Artjoms Panarins un Dinārs Hafizuļins.

Pirmā trešdaļa

Dueli aktīvāk iesāka potenciālie favorīti SKA, taču pirmajās minūtēs viņu bīstamus momentus neizveidoja, pieredzējušā Edgara Masaļska vārtus apdraudot vien no distances. Tiesa, ceturtajā minūtē lieliska iespēja atklāt rezultātu bija Mikam Indrašim, taču viņa metienu no labā stūra atvairīja vārtsargs Jevgēņijs Ivaņņikovs. Pēcāk, veicot spēka paņēmienu pret rīdzinieku aizsargu Aleksandru Jerofejevu, savainojumā iedzīvojās viens no SKA līderiem Vadims Šipačovs, kurš tikai ar komandas biedru palīdzību bija spējīgs pamest laukumu.

Lai gan pirmajā trešdaļā cīņas gaitu kontrolēja SKA, rīdzinieki centās atbildēt ar pretuzbrukumiem, vienā no epizodēm Andrim Džeriņam veicot plaukstas metienu pa Sanktpēterburgas kluba vārtiem. Latvijas komanda arī perioda noslēgumā turpināja ļoti sekmīgi aizsargāties, neļaujot sāncenšiem radīt bīstamas epizodes pie Masaļska sargātajiem vārtiem.

Otrā trešdaļa

Arī otrajā periodā starp abām komandām turpinājās skatāma spēle, taču jau piektajā minūtē SKA komandai izdevās atklāt cīņas rezultātu, kad Panarins bija precīzs pēc atkārtota metiena pa Masaļska vārtiem. Jau uzreiz pēc vārtu zaudējuma Rīgas Dinamo bija lieliska iespēja rezultātu izlīdzināt, kad aiz Sanktpēterburgas kluba vārtiem aktīvi nospēlēja Kaspars Saulietis, atņemot sāncensim ripu, taču viņa piespēli uz vārtu priekšu neizmantoja Pjotrs Ščastļivijs, kurš netrāpīja pa ripu.

Trešdaļas vidū pirmo noraidījumu šajā mačā nopelnīja zviedrs Līnus Videls, taču SKA – par spīti ripas kontrolēšanai – nespēja izmantot vairākumu, turklāt pēc mazākuma izturēšanas pie vairākuma jau tika rīdzinieki. Tiesa, arī tas palika nerealizēts, tāpat kā nākamais, kad klupināts tika Videls. Perioda izskaņā slovāks Marcels Hosa veiksmīgi apslidoja SKA vārtus, taču pēc tam sekojošo raidījumu uz vārtiem atvairīja Ivaņņikovs.

Trešā trešdaļa

Jau noslēdzošās trešdaļas sākumā SKA bija lieliska iespēja dubultot savu pārsvaru, kad viens uz vārtiem izrāvās Viktors Tihonovs, taču pret viņu noteikumus pārkāpa Kristaps Sotnieks. Līdz ar to uz Rīgas Dinamo vārtiem tika piespriests soda metiens, taču Masaļskis Tihonova metienu atvairīja. Pēc tam mājiniekiem bija izcila iespēja tomēr pārspēt Masaļski, taču Šipačovs no vārtu priekšas nespēja pārspēt pieredzējušo latviešu vārtsargu, kurš glāba komandu.

Sanktpēterburgas komanda turpināja izdarīt spiedienu uz rīdzinieku vārtiem – lieliska iespēja gūt vārtus bija arī norvēģim Patrikam Tūresenam, taču arī viņa metienu no vārtu priekšas Masaļskis atvairīja. Dueļa 52.minūtē rīdzinieki tomēr izlīdzināja rezultātu, kad ar roku ripas lidojuma virzienu mainīja Džeriņš, bet tiesneši pēc video atkārtojuma noskatīšanās viņa gūtos vārtus ieskaitīja. Brīdi vēlāk uz Rīgas “Dinamo” vārtiem tika piešķirts vēl viens soda metiens, kad Georgijs Pujacs neatļauti traucēja Jevgēņiju Dadonovu, kurš gan pēcāk sekojošo “bullīti” nerealizēja, jo Masaļskis viņa metienu atvairīja ar kājsargu.

Pamatlaika noslēgumā starp komandām turpinājās aktīvs un ar izdevībām bagāts hokejs, taču nedaudz vairāk kā trīs minūtes līdz beigām lielisku Iļjas Kovaļčuka piespēli uz pretējo vārtu pusi izmantoja Hafizuļins, kurš pārspēja Masaļski un panāca 2:1. Pēc tam latviešu vārtsargam vēlreiz nācās glābt Rīgas Dinamo no vārtu zaudējuma, bet pamatlaika izskaņā par spīti vārtsarga nomaiņai pret sesto laukuma spēlētāju rīdzinieki panākt izlīdzinājumu nespēja. Šajā duelī Rīgas “Dinamo” vārtos atkal stājās pieredzējušais vārtsargs Edgars Masaļskis, bet no izbraukumā paņemtajiem hokejistiem laukumā nedevās uzbrucēji Juris Upītis un Mārtiņš Cipulis.