Pirmajās Eirolīgas TOP 16 spēlēs uzvaras izcīna Panathinaikos un Galatasaray

Turkish Airlines Eirolīgas pirmajās TOP 16 spēlēs Jāņa Blūma Atēnu Panathinaikos ar 83:76 uzvarēja turnīra čempionus Telavivas Maccabi un Stambulas Galatasaray ar 78:69 pārspēja Kaspara Vecvagara Kauņas Žalgiris.

Jāņa Blūma pārstāvētā Grieķijas čempionvienība Atēnu Panathinaikos otrdien Eirolīgas otrā posma – TOP 16 turnīra – pirmajā mačā ar rezultātu 83:76 savā laukumā uzvarēja pašreizējos sacensību čempionus Telavivas Maccabi Electra no Izraēlas.

Pirmajā puslaikā laukumā dominēja viesi, panākot 14 punktu pārsvaru, tomēr vairāki sekmīgi izrāvieni ļāva mājiniekiem pietuvoties līdz divu punktu atstatumam. Trešajā ceturtdaļā Panathinaikos uz brīdi atjaunoja neizšķirtu, taču pēc tam iniciatīva atkal pārgāja viesu pusē, tiem atjaunojot desmit punktu handikapu. Arī šoreiz Atēnu klubs atguvās un ceturtās ceturtdaļas vidū pretiniekus panāca, bet vēlāk ar četriem pēc kārtas gūtiem punktiem pārņēma vadību, kuru spēja nosargāt.

Blūms laukumā pavadīja nepilnas desmit minūtes, kas bija mazākais spēles laiks komandā, kļūdoties abos tālmetienos un paliekot bez punktiem. Latvietis saņēma vienu piezīmi un izprovocēja vienu noteikumu pārkāpumu, bet viņa efektivitātes koeficients bija sliktākais komandā (-2).

Urugvajiets Estebans Batista uzvarētāju labā guva 16 punktus, bet Maccabi rindās ar 18 punktiem izcēlās amerikāņi Neits Lainherts un Braiens Rendls.

Citā E apakšgrupas pirmās kārtas spēlē zaudējumu piedzīvoja ilgstoši savainotā latvieša Kaspara Vecvagara pārstāvētā Lietuvas čempionvienība Kauņas Žalgiris, kas izbraukumā ar 69:78 piekāpās Turcijas klubam Stambulas Galatasaray.

Trešās ceturtdaļas vidū viesiem bija astoņu punktu pārsvars, tomēr tad iniciatīvu strauji ieguva Stambulas komanda, pārņemot vadību un tās vairs nešķiroties.

Uzvarētāju labā 14 punktus guva serbs Zorans Ercegs, bet Kauņas kluba rindās ar 15 punktiem izcēlās amerikānis Džeimss Andersons.