Pasaules čempionātā handbolā pusfinālā iekļūst Katara, Polija, Spānija un Francija

Savās mājās notiekošā pasaules čempionāta pusfinālu trešdien sasniedza Kataras handbola izlase. Sacensību ceturtdaļfinālā Katara ar 26:24 pieveica Vāciju.

Jau mača sākums labāks padevās Kataras komandai, kas pirmo puslaiku noslēdza sev par labu ar 18:14. Otrajā puslaikā izlases vairs nespēlēja tik rezultatīvi, bet pirmajās minūtēs vāciešiem izdevās pietuvoties līdz 20:19. Taču tuvāk titulētā Vācija nespēja tikt, mājiniekiem cīņas noslēgumā veiksmīgi nosargājot savu pārsvaru. Uzvarētāju sastāvā ar astoņiem vārtu guvumiem izcēlās Rafaels Kapote.

Līdz šim Katarai ne reizi nebija izdevies sasniegt pat pasaules čempionāta ceturtdaļfinālu, bet šīs komandas visu laiku labākais sasniegums pasaules čempionātos ir 16.vieta.

Pusfinālā Kataru gaida spēkošanās pret vēl vienu šī turnīra pārsteiguma autori Poliju, kas ceturtdaļfinālā ar 24:22 pārspēja Horvātiju, sagādājot tai pirmo zaudējumu turnīrā. Vēl trīs minūtes pirms pamatlaika beigām tablo vēstīja neizšķirtu 22:22, taču noslēdzošajās minūtēs poļiem izdevās gūt izšķirošos vārtus, kas viņus ieveda pusfinālā. Polijas handbola izlase pasaules čempionāta pusfinālā spēlējusi četras reizes, iepriekš labāko četru komandu pulkā iekļūstot 2009.gadā.

Vietu pusfinālā sev nodrošinājusi arī pašreizējā pasaules čempione Spānija, kas iepriekšējā turnīra fināla atkārtojumā ar 25:24 spraigā duelī pārspēja Dāniju. Abas komandas visu cīņu aizvadīja spraigā duelī, taču uzvaras vārtus vien divas sekundes pirms pamatlaika beigām guva Hoans Kanjeljass.

Spānijas handbolisti pasaules čempionāta pusfinālā spēlēs jau trešo reizi pēc kārtas, bet tajā viņu pretinieki būs Francija, kas ar 32:23 gana pārliecinoši pārspēja Slovēniju. Francija pirms diviem gadiem notikušajā pasaules čempionātā bija sestā, lai gan pirms tam pusfinālu sasniedza sešas reizes pēc kārtas, trīs reizes kļūstot par čempioni.