Pasaules čempionātā basketbolā sievietēm finālā spēlēs ASV un Spānija

FIBA Pasaules čempionātā basketbolā sievietēm vakar notika abi pusfināli. Pasaules čempiones ASV basketbolistes ar 82:70 apspēlēja Austrāliju un Spānija ar 66:56 uzvarēja laukuma saimnieces Turciju.

Spānijas un Turcijas mačs līdzīgi ritēja līdz pat pēdējai ceturtdaļai, kuras sākumā spānietēm bija vien 2 punktu pārsvars – 41:39. Līdz pēdējā perioda vidum Spānija, galvenokārt pateicoties Albai Torensai, palielināja pārsvaru līdz 10 – 12 punktiem un to noturēja līdz spēles beigām. Uzvarētājām Torensa guva 28, turcietēm Nevrije Jilmaza un Lara Sandersa pa 18 punktiem.

Otrajā pusfinālā pasaules čempiones amerikānietes izpildīja savu uzdevumu un iekļuva pusfinālā. Spēles rezultāts 82:70 varbūt neliecina par lielu ASV pārsvaru, bet ceturtās ceturtdaļas vidū ASV bija + 19 un atlikušajās minūtēs pasaules čempiones aizvadīja maču līdz uzvarošām beigām. Amerikānietēm Tīna Čārlza guva 18, austrālietēm Erina Filipsa 19 punktus.