Nadals Australian Open ceturtdaļfinālā zaudē Berdiham

Spāņu tenisists Rafaels Nadals nemeklēja attaisnojumus zaudējumam Austrālijas atklātā čempionāta ceturtdaļfinālā pret čehu Tomāšu Berdihu, atzīstot, ka aizvadījis ļoti sliktu spēli.

Kā ziņots, otrdien pasaules trešā rakete zaudēja Čehijas tenisistam ar 2-6, 0-6, 6-7 (5:7). Iepriekš Nadals savstarpējās cīņās bija spējis uzvarēt Berdihu 17 reizes pēc kārtas, bet pēdējo reizi čehs savu pretinieku bija uzveicis tālajā 2006.gadā. Nadals teju sasniedza jaunu personisko antirekordu uzvarētajos geimos Grand Slam mačā.

Nadals pirmo reizi kopš 2006.gada Vimbldonas čempionāta fināla kādā Grand Slam mačā zaudēja setu “sausajā”, nevinnējot nevienu geimu. Spāņu tenisists uzsvēra, ka šī nebija vidusmēra spēle, šī bija ļoti slikta spēle. “Šī vienkārši nebija mana diena, es nespēlēju ar pilnu atdevi un pareizo ritmu, turklāt pretinieks bija labāks par mani.”

“Viņam palīdzēja tas, ka es jau sākumā zaudēju breikbumbas. Tā tas notika katrā setā, un tas ļoti stipri ietekmē seta gaitu,” skaidro Nadals, kurš mača gaitā pieļāva sešas dubultkļūdas.

Nadals atzīst, ka nav apmierināts ar sniegumu, jo pirmos divus setus nespēlēja tā, kā vēlējās. “Tas ir sports, es zaudēju trešajā setā. Viņš ģērbtuvē ir priecīgāks par mani.”

“Neesot savā labākajā formā, es spēju tikt līdz ceturtdaļfinālam par spīti tam, ka pēdējos septiņos mēnešos man bijuši vien pieci mači,” skaidro Nadals, atzīstot, ka spēs atrast arī ko pozitīvu šajā “Grand Slam” turnīrā. Šajā turnīrā spāņu tenisists piedalījās pēc trīs mēnešus ilgas plaukstas locītavas traumas ārstēšanas.

“Šis ir tikai sezonas sākums, un es vēlos sacensties ar pārējiem, esot savā labākajā formā, taču, lai tas notiktu, man ir jāturpina strādāt tikpat cītīgi kā iepriekš,” stāsta Nadals.

Pusfinālā Berdihu gaida spēkošanās pret britu Endiju Mareju, kurš ar 6-3, 7-6 (7:5), 6-3 apspēlēja mājinieku cerību Niku Kiriosu.