MotoGP Japānas Grand Prix uzvar Pedrosa, Rosi finišē otrais

Honda spāņu braucējs Dani Pedrosa svētdien uzvarēja MotoGP Japānas Lielās Balvas izcīņā prestižākajā MotoGP klasē, bet Valentino Rosi finišēja otrajā vietā, kopvērtējumā palielinot savu pārsvaru pār Yamaha komandas biedru Horhi Lorenco.

Pedrosam panākums Japānā bija pirmā uzvara šosezon un 50.uzvara pasaules čempionātā motošosejā visā karjerā. Lorenco Motegi trasē finišēja trešajā vietā, bet ceturtais bija titula īpašnieks Marks Markess. Trīs posmus pirms čempionāta beigām Rosi ir 283, Lorenco 265, Markesam 197, Andrea Janonem 172 un Pedrosam 154 punkti.

Foto

Moto2 klasē uzvarēja piektdien par čempionu kļuvušais Žoans Zarko. Titulu francūzim nodrošināja Tito Rabata izstāšanās savainojuma dēļ – Rabats bija vienīgais, kurš vēl matemātiski varēja liegt Zarko kļūt par čempionu.

Moto3 klasē uzvarēja Nikolo Antonelli, bet līderis Denijs Kents finišēja sestais. Tuvākais sekotājs Enea Bastianini izcīnīja 7.vietu, līudz ar to Kenta pārsvars kopvērtējumā pieauga līdz 56 punktiem.