Kvadriciklu braucējs Meņģelis Eiropas čempiona titula aizstāvēšanu sāk ar uzvaru Dānijā

0 komentāri

Latvijas kvadriciklu braucējs Edgars Meņģelis nedēļas nogalē Dānijā ar uzvaru iesāka Eiropas čempiona titula aizstāvēšanu.

Šīs sezonas pirmā posma kvalifikācijā Francijas komandu By Rapport – PSR – BUD Racing pārstāvošais Meņģelis uzrādīja otro ātrāko apļa laiku, tikai par četrām sekundes desmitdaļām piekāpjoties vienam no pērnās sezonas sīvākajiem konkurentiem Maikam van Grinsvenam no Nīderlandes. Sportists atzīst, ka šajā dienā viņam bijušas nelielas problēmas ar motocikla regulējumu un to novēršanai veltīts daudz laika.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Pirmajā svētdienas finālbraucienā Meņģelim neizdevās starts un cīņa bija jāsāk no piektās pozīcijas. Kaut trases konfigurācijas un seguma specifika apdzīšanas manevrus sarežģīja, latvietis līdz finišam spēja aizcīnīties līdz otrajai vietai, bet par brauciena uzvarētāju kļuva Nīderlandes sportists Džo Māsens, kurš Meņģeli finišā pārspēja par 18 sekundēm. Latvijas sportists pēc pirmā brauciena atzina, ka kļūdījies startā un brauciena laikā neko nav centies forsēt, bet gan nobraukt stabili un bez kļūdām.

FOTO: Edgars Menģelis

Otrajā braucienā jaunajam Latvijas sportistam izdevās lielisks starts un Meņģelis cīņu sāka kā līderis, pozīciju nosargājot līdz mirklim, kad tiesnesis parādīja rūtoto finiša karogu. Meņģelis stāsta, ka tajā motocikla regulējumi bijuši teju ideāli, kas ļāvis visu braucienu noturēt augstu tempu, nepieļaujot lielas kļūdas.

Otrā vieta pirmajā braucienā un izcīnītā uzvara otrajā Meņģelim garantēja arī uzvaru posmā un čempionāta līdera godu.

“Šī ir tā reize, kad vislielākās uzslavas un pateicība jāizsaka komandai par smago un neatlaidīgo darbu. Tika ieguldīts tiešām liels darba apjoms, lai rezultāts būtu tāds, kādu visi vēlas,” izteicies Meņģelis.

Vēl no Latvijas sportistiem šajā posmā 20.vietu ieņēma Jānis Saldavs, 22.vietā palika Ričards Zālīte, bet 26.pozīcijā ierindojās Kārlis Bole.

Nākamais pasaules čempionāta posms pēc divām nedēļām norisināsies Francijā, bet vēl nedēļu vēlāk sportisti sacentīsies Nīderlandē. Vēl pēc tam maijā gaidāms posms Vācijā, 30. un 31.jūlijā sportisti satiksies Stelpē, bet vēl pēc nedēļas noslēdzošais posms risināsies Igaunijā.

Pagājušajā sezonā Meņģelis Eiropas čempiona titulu jau bija nodrošinājis pirms noslēdzošā, sestā, posma, izcīnot lielāko panākumu Latvijas kvadriciklu motokrosa vēsturē. Tāpat viņš palīdzēja Latvijas izlasei izcīnīt otro vietu Eiropas Nāciju kausa sacensībās.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas