Ivanovam trešā vieta motokrosa seriāla Superkauss pirmajā posmā

Latvijas motokrosa braucējs Dāvis Ivanovs trešdien izcīnīja trešo vietu Kūļu mototrasē Valmierā notikušajās motokrosa seriāla Bosch Superkauss sezonas pirmā posma sacensībās prestižākajā MX PRO klasē.

Par sacensību uzvarētāju tika kronēts Tanels Leoks no Igaunijas, kurš uzvarēja visos trīs braucienos un summā nopelnīja 99 punktus. Otro vietu ar 94 punktiem ieņēma viņa tautietis Prīts Ratseps, kurš divreiz finišēja trešais, bet vienu reizi otrais.

Ivanovs pirmajos divos braucienos finišēja otrais, bet trešajā ieņēma piekto vietu, summā par punktu zaudējot Ratsepam. Pirmajā desmitniekā ierindojās vēl tikai divi Latvijas pārstāvji. Tomass Šileika ar 81 punktu bija septītais, bet Gints Filipsons ar 64 punktiem noslēdza pirmo desmitnieku.

Savukārt kvadriciklu sacensībās neveiksmi piedzīvoja pērnā gada Eiropas čempions Edgars Meņģelis, kurš pirmajā braucienā nefinišēja. Lai gan otrajā braucienā Meņģelis uzvarēja, tomēr divu braucienu summā viņš ar 35 punktiem ierindojās pēdējā vietā 14 sportistu konkurencē.

Par uzvarētāju tika kronēts Raivis Soote, kurš pirmajā braucienā uzvarēja, bet otrajā finišēja aiz Meņģeļa. Otrais bija Ralfs Reinfelds, kurš abos braucienos finišēja trešais, bet uz goda pjedestāla trešā pakāpiena kāpa Kristaps Veinbergs.

Motokrosā jauniešu klasē uzvaru izcīnīja Reinis Čudarāns, otrais bija Toms Babris, bet trešo vietu ieņēma Harijs Suharževskis. Savukārt junioru klasē pirmais bija Kristers Krists Sūna, otrais finišēja Kristiāns Freimanis, bet trešais palika Patriks Uzuls. Senioru klasē posmā triumfēja Leons Kozlovskis, kuram sekoja Raivo Freibergs un Dmitrijs Vinogradovs. Tikmēr klasē, kurā startēja sportisti ar 50 kubikcentimetru spēkratiem un iesācēji ar 65 kubikcentimetru motocikliem, uzvarēja igaunis Romeo Pikands, otro vietu ieņēma Ričards Alens Gaļcins, bet trešais bija Kristers Igals.

Tradicionāli Superkausa sezona sākusies Valmierā, kur 4.maijā norisinājās seriāla atklāšanas posms. Iepriekšējos trīs gadus sezona tika atklāta 1.maijā, taču šogad šajā datumā Ķegumā tiks aizvadīts pasaules čempionāta posms, tāpēc Superkausa sezonas atklāšana tika pārcelta par pāris dienām, organizējot to Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas gadadienā.

Seriāla otrais posms pēc gada pārtraukuma 5.jūnijā norisināsies Kandavas trasē, kura zināma kā viena no tehniski sarežģītākajām trasēm Baltijā. Sezonas ekvators 14.augustā tiks šķērsots Madonas novada Smeceres sila trasē, kur norisināsies Superkausa trešais posms. Ceturtā posma uzvarētāji 4.septembrī tiks noskaidroti Brocēnu novada Bērzu mototrasē, kas kļuvusi par “Superkausa” neatņemamu sastāvdaļu. Finālposma norises vieta un laiks būs astotās sezonas jaunievedums – seriāla čempioni tiks noskaidroti 16.oktobrī, kad Superkausa posms pirmo reizi norisināsies Olainē, kuru var minēt kā jaunu punktu Latvijas motokrosa ģeogrāfijā.