Hamiltons triumfē Japānā un atkārto leģendārā Airtona Sennas rekordu

Pašreizējais pasaules čempions brits Luiss Hamiltons (Mercedes) no Lielbritānijas pārliecinoši uzvarēja F-1 pasaules čempionāta 14.posmā – Japānas Grand Prix – palielinot savu pārsvaru kopvērtējumā.

Piecus posmus pirms čempionāta beigām, Hamiltons savu tuvāko sekotāju un komandas biedru Niko Rosbergu apsteidz par 48 punktiem. Līdz ar panākumu, Hamiltons atkārtoja arī leģendārā brazīliešu pilota Airtona Sennas rekordu – 41 uzvarētas sacīkstes.

Sacensību startā pole position īpašnieks Rosbergs zaudēja trīs pozīcijas, bet uz pirmo vietu pakāpās Hamiltons, kamēr otrais bija četrkārtējais pasaules čempions Sebastians Fetels no Ferrari vienības, kurš apdzina Williams braucēju Valteri Botasu. Tikmēr sadrusmi piedzīvoja “Red Bull” braucējs Daniels Rikjardo un Williams pilots Felipe Masa, kuriem bija jādodas boksos.

Līdz sacensību finišam situācija pirmajā trijniekā neizmainījās un astoto uzvaru šosezon izcīnīja Hamiltons, aiz sevis atstājot Rosbergu un Fetelu. Tikmēr ceturto vietu izcīnīja pieredzējušais Ferrar somu pilots Kimi Raikonens, bet piekto vietu ieņēma Botass, kamēr pirmo sešinieku noslēdza Force India vācu braucējs Niko Hilkenbergs.

Čempionāta kopvērtējumā pēc 14 posmiem drošs līderis ar 277 punktiem joprojām ir Hamiltons, no kura par 48 punktiem atpaliek Rosbergs. Trešais ar 218 punktiem ir Fetels, bet pārējie konkurenti atpaliek jau gandrīz par 100 punktiem – pie 119 punktiem ticis Raikonens, kuram astoņus punktus zaudē tautietis Botass, bet 97 punktus guvis pieredzējušais Williams brazīliešu braucējs Masa.