Hamiltons izcīna uzvaru F1 Beļģijas Grand Prix

Mercedes pilots Luiss Hamiltons svētdien Pirmās Formulas Beļģijas Lielās Balvas izcīņā pārspēja savu komandas biedru Niko Rosbergu un izcīnīja sesto uzvaru šosezon. Hamiltons vēl vairāk nostiprinājās kopvērtējuma līdrpozīcijā, palielinot savu pārsvaru pār Rosbergu līdz 28 punktiem.

Hamiltons startā saglabāja kvalifikācijā izcīnīto pirmo pozīciju, bet Rosbergs sacīkstes sāka neveiksmīgi un noslīdēja uz piekto vietu. Otro pozīciju Niko atguva, tomēr cīņā par uzvaru neiesaistījās. Neveiksmi piedzīvoja vācietis Sebastians Fetels, kura Ferrari formulai priekšpēdējā aplī sprāga riepa, pilotam tobrīd atrodoties trešajā vietā. Tas uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena ļāva kāpt Grožānam, kurš pēdējo reizi godalgoto trijniekā bija 2013.gadā ASV Grand Prix.

Ceturtajā vietā ierindojās krievu pilots Daņils Kvjats, kuram sekoja meksikānis Serhio Peress. Sesto vietu izcīnīja pieredzējušais brazīlietis Felipe Masa, bet septītais bija soms Kimi Raikonens. Pirmo desmitnieku noslēdza Makss Verstapens, Valteri Botass un zviedrs Markuss Eriksons.

Čempionāta kopvērtējumā pēc desmit posmiem līderis ar 227 punktiem ir Hamiltons, kuram ar attiecīgi 199 un 160 punktiem seko Rosbergs un Fetels. Ceturto vietu ar 82 punktiem dala Raikonens un Masa, bet trīs punkti mazāk ir Botasam.