FOTO VIDEO: latviešu radītais elektriskais dragreisa auto piedzīvo testa braucienu

0 komentāri

Testa braucienu Sporta kompleksā 333 aizvadījis iespaidīgais elektriskais dragreisa automobilis Eletric Fox, kura autors ir Andra Dambja vadītais uzņēmums Drive eO.

Electric Fox mērķis ir uzstādīt pasaules rekordu elektriskās piedziņas dragsteriem klasiskajās dragreisa distancēs – 1/8 jūdze (201 metrs) un 1/4 jūdze (402 metri).  Kā arī papildus – būt pirmajam elektriskajam auto pasaulē, kas 1/4 jūdzes distancē pārsniegs simbolisko ātrumu 200 jūdzes/stundā (321 kilometrs stundā). Spēkratam ir iespaidīga 1500 zirgspēku jauda un tā aptuvenais svars ir 750 kilogrami. Šajās brīvdienās Malmē (Zviedrijā) auto dosies 201 metra trasē, bet nākamajā nedēļā piedzīvos testus 402 metru distancē.

FOTO: testa braucienus piedzīvo latviešu radītais elektriskais dragreisa auto

Dragsteris projektēts Andra Dambja vadītajā Drive eO uzņemumā, kas specializējas uz elektrisko sporta auto būvēšanu.  Atsevišķas  komponentes ir izgatavotas dažādās pasaules valstīs – Anglijā, Zviedrijā, Ķīnā, Vācijā, Latvijā.  Dragstera uzbūvē tiek izmantotas vairākas unikālas tehnoloģijas un zināšanas, kādas šobīd ir tikai Drive eO.  Līdz ar to latviešiem ir lielas iespējas sasniegt iecerēto mērķi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

VIDEO: Electric Fox darbībā

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas