FOTO: Neticami – tikai pirms nedēļas Lēdmanē bija bieza sniega sega, rūca motori un slīdēja slēpes

0 komentāri

Pagājušajā svētdienā Lēdmanē norisinājās ilgi gaidītais pirmais Latvijas čempionāta posms skijoringā un ziemas motokrosā, kurā sportistiem beidzot tika sniegta iespēja notestēt biezo sniega kārtu.

Šogad Latvijas skijoringa čempionātā, kam paralēli norisinās arī Latvijas Kauss un Junioru čempionāts, uzsvars tiek likts uz sacensību kvalitāti, tādēļ ar sacensību atklāšanu krietni nācās nogaidīt. Neskatoties uz to, sezonas pirmais posms ir aizvadīts veiksmīgi.

Foto

“Sniega segai joprojām būtu nepieciešams neliels atkusnis un sals, kas nodrošinātu sniega piesalšanu pie zemes un uzlabotu skijoringa cienītāju cīņas trasē. Taču kopumā sacensības aizvadītas labi” – stāsta sacensību organizatora pārstāvis Jānis Tilaks.

Pirmajā posmā tika izmēģināta arī elektroniskā laika kontrole, kas līdz šim šajās sacensībās netika izmantota. Līdz ar to gan sportistiem, gan līdzjutējiem tika sniegta iespēja daudz veiksmīgāk sekot līdzi notikumiem trasē Online režīmā. Esam identificējuši dažas nepilnības, kas uz turpmākajiem posmiem tiks novērstas.

Pēc aizvadītajām cīņām, skijoringa rezultāti pirmajā posmā ir sekojoši:

MX85 klasē startēja tikai viens tandēms – Aleksis Arzids un Elmārs Tilaks, kļūstot par savas klases līderiem, bet LTK ātrākie izrādījās Roberts Zolmanis un Mārtiņš Antons, otro vietu izcīnot Ģirtam Dubavam un Jānim Zariņam. MTK jeb mazajā tautas klasē uzvaras laurus kopvērtējumā plūca Oskars Klauģis un Jānis Freimanis, otro vietu izcīnīja Klāvs Miķelsons un Artis Rasmanis, bet trešo vietu ieņēma Raivis Zolmanis un Gints Sermols. RTK klases ieskaitē trasē devās divi sportistu pāri – ātrākie – Jānis Mironovs un Aigars Bitītis, aiz sevis atstājot Kalvi Blūmu un Zinti Liepiņu. Tikmēr Vecmeistaru klasē pirmo vietu izcīnīja Artūrs Brencis un Pēteris Līkums, otro vietu ieņēma Aigars Jonass un Aldis Mackars, bet trešo – Edvīns Zālītis un Ingus Spulle.

Kupli pārstāvētajā LMK klasē pirmo vietu izcīnīja Didzis Gorbenko un Oskars Dzirkalis, otro vietu ieņēma Roberts Zolmanis un Mārtiņš Antons, bet trešo – Rihards Beikmanis un Mareks Ludvigs. MMK klasē Latvijas skijoringa čempionātā pirmais trijnieks sekojošs: pirmajā vietā Artūrs Brencis un Pēteris Līkums, otrie Raivis Zālītis un Dzintars Zaharevskis, bet trešajā – Artis Rasmais un Klāvs Miķelsons.

Dienas otrajā pusē trasē devās ziemas krosa cienītāji. Krosā ar radzēm MX1 klasē, uzvarot abos braucienos, ātrākais izrādījās Grigorijs Laguta, otro vietu izcīnīja titulētais Latvijas spīdveja pārstāvis Ķasts Puodžuks, bet trešajā vietā ierindojās Uldis Spulle. MX2 klasē pirmajā vietā – Kristers Millers, otrajā Jānis Zušmanis, bet trešajā Dainis Ansons.

Foto

MX1 klasē krosa ar radzēm ātrākais izrādījās Didzis Gorbenko, otro vietu izcīnīja Gints Filipsons, bet trešo – Jānis Freimanis. Savukārt MX2 klasē abos braucienos un kopvērtējumā triumfēja Elgars Jonass, otrajā vietā ierindojās Domas Grundele no Lietuvas, bet trešajā – Artis Rasmanis.

Sīvas cīņas risinājās arī kvadraciklu konkurencē, kur ATV klasē pirmo vietu izcīnīja Ronalds Ramis, otro – Artūrs Vēvers, bet trešo Ritvars Ramis. Savukārt Kvadri Open klasē uzvaras laurus plūca pieredzējušais motokrosa pārstāvis Agris Neija, otro vietu ieņēma Ričards Zālīte, bet trešo – Vitālijs Sakolovs.

No izaicinošajiem ziemas apstākļiem nenobijās arī paši mazākie braucēji – Q50 sportisti. Pirmo vietu pārliecinoši izcīnīja izcīnīja Kārlis Straubergs, bet otro – Ivo Kristaps Kalve. MX65 klasē pirmo vietu ieņēma Aleksis Araids, otro – Kristers Igals, bet trešo – Ričards Alens Gaļčins. MX85 klasē līderis izrādījās Ivo Benedikts Skābs, otro vietu kopvērtējumā izcīnīja Valters Lesničenoks, bet trešo vietu ieņēma Ernests Matjusonoks. Prasmīgi savas iemaņas atrādīja arī Q Juniori, kur uzvaras laurus plūca Reinis Bicāns, pjedestāla otro pakāpienu ieņēma Atis Breds, bet trešo – Artūrs Baltgalvis. Q100 klasē šoreiz startēja viens sportists – Kārlis Neija.

Pilni sacensību rezultāti pieejami www.motorparks.lv vai www.mylaps.com

Paldies sacensību sadarbības partneriem: Lielvārdes novada domei un RedBull.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas