Misānam un Urtānam neveiksmīgs sniegums Eiropas vieglatlētikas čempionātā telpās

0 komentāri

Latviešu tāllēcējs Elvijs Misāns un lodes grūdējs Māris Urtāns ceturtdien nespēja tikt pie ieskaitītiem rezultātiem Čehijas galvaspilsētā Prāgā notiekošā Eiropas čempionāta vieglatlētikā telpās kvalifikācijas sacensībās.

Līdz ar to Misānam sacensības ir noslēgušās jau pirms to oficiālās atklāšanas, kas iecerēta piektdien. Katrs no trim Misāna lēcieniem bija nesekmīgs, bet par kvalifikācijas sacensību uzvarētāju kļuva Zviedrijas tāllēcējs Mihels Tūrness, kurš aizlēca 7,97 metrus tālu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Lai kvalificētos finālsacensībām, bija jālec vismaz astoņu metru tālumā vai jāiekļūst starp astoņiem labākajiem sportistiem. Kopumā tāllēkšanas kvalifikācijā piedalījās 24 sportisti, bet Misāns bija vienīgais, kurš netika pie ieskaitīta rezultāta.

Ceturtdien tika aizvadītas arī kvalifikācijas sacensības lodes grūdējiem, taču Urtānam tās bija neveiksmīgas – nevienā no trim viņa mēģinājumiem lode nesasniedza gana tālu atzīmi, tāpēc latvietis labāk izvēlējās savus raidījumus neieskaitīt. Kopumā lodes grūšanas kvalifikācijas sacensībās piedalījās 33 sportisti. Lai kvalificētos finālsacensībām, lode bija jāgrūž vismaz 20,55 metrus tālu vai jāiekļūst starp labākajiem astoņiem sportistiem. Finālsacensības tāllēkšanā un lodes grūšanā norisināsies piektdien.

Čempionāts oficiāli ritēs no piektdienas līdz svētdienai, un Latviju tajā pārstāvēs 11 sportisti. Eiropas čempionāta normatīvus bija izpildījuši tāllēcēji Aiga Grabuste un Elvijs Misāns, lodes grūdējs Māris Urtāns, kārtslēcējs Mareks Ārents un 800 metru skrējējs Renārs Stepiņš, bet skrējēju Dmitriju Jurkeviču, kurš piedalīsies 1500 metru distancē, Latvijas Vieglatlētikas savienība (LVS) dalībnieku vidū apstiprināja, jo uzskata viņu par gana augsta līmeņa sportistu, kurš Eiropas čempionātā varētu uzrādīt atzīstamu rezultātu.

Papildus šiem sešiem sportistiem Eiropas čempionātā startēs vēl pieci vieglatlēti, kuri bija izteikuši gatavību doties uz Eiropas čempionātu par saviem līdzekļiem, – augstlēcēja Madara Onužāne un ASV studējošais kārtslēcējs Kārlis Pujāts, kā arī skrējēji Jānis Baltušs (200 metri), Pauls Ārents un Kristaps Valters (abi – 800 metri).

Latvijas 11 vieglatlētu delegācija būs visplašākā Eiropas čempionātu vēsturē kopš 1992.gada. Iepriekš pieckārt (1992., 1996., 1998., 2007. un 2013.gadā) Latviju pārstāvējuši pa astoņiem vieglatlētiem.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas