Madrides Real un Barcelona piedzīvo zaudējumus Spānijas čempionātā futbolā

Sekojot Madrides Real komandas sliktajam piemēram, savu 11 nezaudētu spēļu sēriju visos turnīros svētdien pārtrauca Spānijas futbola klubs Barcelona, ar 0:1 izbraukumā zaudējot Sansebastjanas Real Sociedad un neizmantojot iespēju kļūt par vietējā čempionāta kopvērtējuma līderi.

Vienīgie vārti tika gūti jau otrajā minūtē, kad bumbu savas komandas vārtos raidīja Barcelona aizsargs Žordi Alba. Otrajā puslaikā laukumā tika sūtīti viesu uzbrukuma līderi Lionels Mesi no Argentīnas un Neimars no Brazīlijas, tomēr Real Sociedad spēja savus vārtus nosargāt neskartus piektajā no pēdējiem astoņiem mačiem.

”Mums bija daudz iespēju gūt vārtus. Maču sākām vāji, par ko beigās samaksājām. Šādu rezultātu nebijām pelnījuši,” paudis Barcelona pussargs Šavi Ernandess. Šī bija mūsu iespēja, kuru neizmantojām. Gadu esam sākuši slikti, taču turpināsim cīnīties.

Savukārt Valencia futbolisti svētdien ar 2:1 pieveica spēcīgo Madrides Real komandu, pārtraucot tās 22 uzvaru sēriju visu turnīru ietvaros. Iepriekšējo zaudējumu Real futbolisti bija piedzīvojuši vien 13.septembrī.

Šī mača rezultātu 14.minūtē atklāja Madrides kluba uzbrūkošais pussargs portugālis Krištianu Ronaldu, kurš bija precīzs no 11 metru soda sitiena atzīmes. Ronaldu kopš 2011.gada vienmēr ir guvis vārtus Real komandas kalendārā gada pirmajā mačā.

Tiesa, tas bija vienīgais precīzais Real vārtu guvums šajā cīņā, jo otrajā puslaikā pa reizei Valencia līdzjutējus iepriecināja Antonio Fernandess un argentīnietis Nikolass Otamendi.

Real un Barcelona komandas vienā dienā zaudējumus piedzīvojušas pirmoreiz kopš 2011.gada aprīļa.

Pašreizējie Spānijas čempioni Madrides Atletico sestdien, cīnoties vēl bez nupat iegūtā slavenā uzbrucēja Fernando Torresa, ar 3:1 pieveica Levante komandu.

Ar diviem precīziem raidījumiem šajā cīņā izcēlās franču talants Antuāns Grizmāns, kuram 47.minūtē izdevās panākt 2:0. Tiesa, 62.minūtē Marokas futbolists Nabils el Žars vienus vārtus atguva. Tomēr galavārds šajā duelī piederēja mājiniekiem no Madrides, jo astoņas minūtes pirms pamatlaika beigām trešo bumbu sāncenšu vārtos raidīja Urugvajas futbolists Djego Godins.

Šajā duelī vēl nepiedalījās Atletico jaunieguvums Torress, kurš šo cīņu noraudzījās no tribīnēm. Sezonas pirmajā pusē Torress bija Anglijas kluba Londonas Chelsea īpašums, bet no tās viņš bija izīrēts Itālijas vienībai Milan. Gada nogalē Chelsea pilnībā atdeva tiesības uz spāni Milan komandai, bet tagad tā viņu izīrējusi Madrides vienībai līdz 2016.gada vasarai.

Čempionāta kopvērtējuma līdere ar 39 punktiem 16 spēlēs ir Madrides Real, bet no tās par punktu atpaliek Barcelona, kas aizvadījusi par vienu maču vairāk. Arī Atletico šobrīd tikusi pie 38 punktiem 17 mačos, ieņemot trešo pozīciju, bet ceturtā ar 34 punktiem nu ir Valencia. Par punktu ar spēli rezervē atpaliek Sevilla.