Lietuvietim Valančūnam NBA karjeras rekords un uzvara pār Fīniksas Suns

Nacionālās Basketbola asociācijas spēlē 22 gadus vecā lietuvieša Jona Valnčūna Toronto Raptors ar 104:100 uzvarēja Fīniksas Suns. Valančūns guva 27 punktus, kas ir viņa NBA karjeras rekords.

Toronto Raptors aizvada komandas vēsturē labāko sezonu, pirms spēles ar Suns ar 11 uzvarām 13 spēles atrodoties Austrumu konferences 1. vietā. Kas nekādā gadījumā negarantēja vieglu spēli pret Rietumu konferences devīto komandu.

Jons Valančūns maču iesāka ar 15 punktiem jau pirmajā ceturtdaļā, palīdzot Raptors izvirzīties vadībā 29:26, bet lielajā pārtraukumā Toronto devās ar +6 – 54:48.

Līdz 4. periodam Kanādas klubs palielināja pārsvaru līdz 17 punktiem, bet izšķirošo ceturtdaļu Suns iesāka ar 14:0 izrāvienu. Spēles liktenis izšķīrās pēdējā minūtē, kad Patriks Patersons iemeta divus, Demars Rozens četrus soda metienus un Toronto izcīnīja uzvaru 104:100.

Valnčūns bez 27 punktiem izcīnīja arī 11 atlēkušās bumbas un reizi bloķēja pretinieka metienu. Fīniksas labā Ēriks Bledso guva 25 punktus.