Liepāja/Triobet LBL spēlē pārspēj LU basketbolistus

Pašreizējie Aldaris Latvijas Basketbola līgas vicelīderi Liepāja/Triobet svētdien regulārā turnīra mačā izbraukumā ne bez grūtībām ar 67:58 pārspēja Latvijas Universitāti.

Maču labāk iesāka LU komanda, otrās ceturtdaļas sākumā izvirzoties vadībā ar 23:15. Tiesa, pēc tam liepājnieki veica izrāvienu un izvirzījās vadībā ar 32:27. Turpmākajās minūtēs pārsvars jau bija Liepāja/Triobet pusē, turklāt trešā ceturkšņa priekšpēdējā minūtē Gints Antrops panāca 55:43. Noslēdzošajā ceturtdaļā Rīgas komanda gan nepadevās un centās atspēlēties, taču panākt pretiniekus viņiem neizdevās.

Liepāja/Triobet sastāvā 13 punktus guva lietuvietis Edgars Zeļonis, bet 12 pievienoja Mareks Jurevičus, kuram arī astoņas atlēkušās bumbas. Tikmēr LU sastāvā ar 16 punktiem izcēlās Harijs Rubenis.

Liepājnieki pēdējās sešās spēlēs vienīgo zaudējumu piedzīvojuši pret vicečempioniem VEF Rīga, savukārt LU komanda pēc divu uzvaru sērijas zaudējusi nākamos trīs mačus pēc kārtas.

Abas komandas iepriekš šosezon savā starpā iepriekš bija tikušās divas reizes, liepājniekiem uzvarot savā laukumā ar 86:56, kā arī izbraukumā ar 86:62.

Aldaris LBL turnīra kopvērtējuma līderpozīcijā atrodas valsts čempione Ventspils, kurai ir 11 uzvaras 12 spēlēs, bet tai ar 17 panākumiem 21 mačā seko Liepāja/Triobet. VEF Rīga ar pieciem panākumiem septiņās spēlēs ir trešajā vietā, Jūrmala/Fēnikss ar 14 uzvarām 20 cīņās seko ceturtajā pozīcijā, bet 11 panākumi 22 spēlēs ir Barons/LDz un Jēkabpils basketbolistiem.

Jelgava ar deviņām uzvarām 21 mačā atrodama septītajā vietā, apsteidzot Valmieru, kuras rēķinā ir septiņi panākumi 21 spēlē. Tikmēr Latvijas Universitātes un Saldus kontā ir attiecīgi piecas un trīs uzvaras.