Liepāja/Triobet BBL mačā uzvar Igaunijas komandu Rapla

Panākumu Baltijas Basketbola līgas regulārā čempionāta mačā otrdien izcīnīja šosezon sekmīgu sniegumu demonstrējošā Latvijas komanda Liepāja/Triobet, kas savā laukumā ar 87:68 pieveica Raplas Tyco basketbolistus no Igaunijas.

Rezultatīvākais uzvarētājiem ar 20 punktiem un astoņām atlēkušajām bumbām bija Lauris Blaus, bet ar 15 punktiem viņam piebalsoja amerikānis Dveins Džonsons. Šīs vienības savā starpā tikās novembra sākumā, kad liepājnieki izbraukumā bija pārāki ar 76:72.

Sezonas sākumā Tyco komandā spēlēja arī latviešu basketbolists Kristers Zeidaks, taču vēlāk kļuva zināms, ka viņa organismā konstatēta anabolisko steroīdu klātbūtne, tāpēc komandā viņš vairs nespēlē.

Šīs abas vienības šosezon cīnās C apakšgrupā, kur labāk klājies Liepāja/Triobet vienībai – ar sešām uzvarām astoņās spēlēs tā ieņem otro vietu, atpaliekot vienīgi no Lietuvas kluba Utenas Juventus, kura kontā ir seši panākumi septiņās cīņās.

Vēl vienā mačā otrdien Latvijas vienība Barons/LDz ar 53:83 izbraukumā piekāpās Somijas klubam Tamperes Pyrinto, aizvadot ļoti neveiksmīgu ceturto desmitminūti.

Otrās ceturtdaļas vidū rīdzinieki bija nokļuvuši iedzinējos ar 15:35, bet trešo ceturtdaļu sāka ar 22:37. Tomēr nākamajās minūtēs rīdzinieki panāca pretiniekus un pat uz brīdi izvirzījās vadībā ar 46:45. Pirms pēdējām desmit minūtēm gan viņi atkal zaudēja ar 50:51, bet ceturtajā ceturtdaļā spēja gūt tikai trīs punktus un cieta pārliecinošu neveiksmi.

Barons/LDz komandā ar 25 punktiem un astoņām atlēkušajām bumbām izcēlās Kaspars Kambala, kurš vienīgais guva vismaz desmit punktus.

Citā A apakšgrupas mačā otrdien Pasvāles Pieno žvaigzdes basketbolisti no Lietuvas ar 108:80 izbraukumā sagrāva Igaunijas vienību Parnu. Parnu rindās ar 17 punktiem un sešām rezultatīvām piespēlēm izcēlās latvietis Sandis Silavs, kurš ar 20 efektivitātes koeficienta punktiem kļuva par savas komandas vērtīgāko spēlētāju.

A apakšgrupā Pyrinto ar pieciem panākumiem desmit mačos pakāpusies uz trešo vietu, apsteidzot tieši Barons/LDz vienību, kuras kontā ir četri panākumi deviņās cīņās. Tā kā rīdzinieki saviem pretiniekiem zaudēja abos mačos, jau tagad ir skaidrs, ka regulāro sezonu divkārtējie Latvijas čempioni noslēgs tieši ceturtajā pozīcijā.

Šajā grupā līdere ar sešām uzvarām astoņos mačos ir Armanda Šķēles un Rolanda Freimaņa pārstāvētā Igaunijas čempione Tallinas Kalev/Cramo un Pieno žvaigzdes.

Tikmēr vēl viena Latvijas vienība Jūrmala/Fēnikss ar diviem panākumiem astoņās cīņās šajā grupā ir noslēdzošajā, sestajā, pozīcijā, bet uzreiz virs tās ir Parnu vienība, kas izcīnījusi trīs uzvaras deviņos mačos.