Liepāja/Triobet BBL ceturtdaļfinālā piekāpjas TU/Rock

Latvijas komanda Liepāja/Triobet otrdien nespēja sasniegt Baltijas Basketbola līgas pusfinālu, divu spēļu summā spraigā cīņā zaudējot Igaunijas vienībai TU/Rock. Atbildes spēlē abas komandas Liepājā pēc pagarinājuma aizvadīšanas cīnījās neizšķirti 71:71, taču divu spēļu summā Liepāja/Triobet piekāpās Igaunijas klubam ar 120:130.

Lai gan cīņas pirmo ceturksni komandas aizvadīja punkts punktā, liepājniekiem izdevās pārņemt vadību un pirmo puslaiku noslēgt 34:28. Tas nozīmēja, ka klubam otrajā puslaikā bija jāgūst vismaz par pieciem punktiem vairāk, lai nodrošinātu vietu BBL pusfinālā.

Otro puslaiku liepājnieki sāka ļoti apņēmīgi, jo jau otrajā minūtē Mareks Jurevičus panāca 40:30, bet trešās ceturtdaļas izskaņā tablo vēstīja jau +16 par labu liepājniekiem. Igaunijas klubs gan nepadevās un noslēdzošajā ceturksnī spēja sadeldēt liepājnieku handikapu zem desmit punktiem, bet pamatlaika pēdējās minūtes sākumā Liepāja/Triobet bija vadībā ar astoņiem punktiem (68:60). Pēc minūtes pārtraukuma liepājnieku leģionārs lietuvietis Edgars Zeļonis atjaunoja desmit punktu pārsvaru, bet pamatlaiks noslēdzās ar 70:60. Tā kā pirmajā spēlē TU/Rock bija labāki ar desmit punktiem, atbildes cīņa Liepājā turpinājās pagarinājumā.

Papildlaikā krietni pārliecinošāku sniegumu jau demonstrēja TU/Rock, ļaujot liepājniekiem tā laikā gūt tikai vienu punktu, kamēr paši iemeta 11.

Liepāja/Triobet sastāvā 24 punktus iemeta Mareks Jurevičus, bet 14 pievienoja Lauris Blaus, kuram arī deviņas bumbas zem groziem.

Dueļa pirmajā mačā liepājnieki piedzīvoja zaudējumu izbraukumā ar rezultātu 49:59. Rezultatīvākais spēlētājs šajā mačā Liepāja/Triobet sastāvā bija Lauris Blaus, kurš guva 15 punktus un izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas, bet desmit punktus pievienoja lietuviešu saspēles vadītājs Andrjus Mažutis.