LBL spēlēs uzvaras svin Jūrmala/Fēnikss, Liepāja/Triobet un Ventspils

Latvijas Basketbola līgas sestdienas spēlēs Jūrmala/Fēnikss ar 91:87 pieveica Jelgavu, Liepāja/Triobet ar 79:61 Jēkabpili un Ventspils pārliecinoši ar 101:66 apspēlēja Barons/LDz.

Jūrmala/Fēnikss – Jelgava 91:87

Jūrmala/Fēnikss sestdien Aldaris Latvijas Basketbola līgas spēlē savā laukumā ar 91:87 pieveica Jelgavu, izcīnot jau sesto uzvaru pēc kārtas. Jūrmalnieku sastāvā pa 17 punktiem guva Edgars Jeromenovs un Mārtiņš Laksa, bet viesu sastāvā ar 24 punktiem izcēlās Kristaps Pļavnieks.

Abas komandas cīņu iesāka ļoti līdzvērtīgā gultnē, pirmajam ceturksnim noslēdzoties neizšķirti 21:21. Tiesa, jau nākamajā nogrieznī krietni labāk veicās jūrmalniekiem, kuri spēja panākt pat 44:25. Otrajā puslaikā Jelgava centās atgūties, un deviņas sekundes līdz pamatlaika beigām lietuviešu leģionārs Deniss Krestiņins panāca jau vairs tikai 87:89, taču pēc tam divus soda metienus realizēja Kristaps Mediss, atjaunojot četru punktu pārsvaru. Abas komandas savā starpā tikās 8.novembrī, kad jūrmalnieki viesos uzvarēja ar 70:61.

Liepāja/Triobet kabpils 79:61

Liepāja/Triobet savā laukumā ar 79:61 pārspēja pagājušās sezonas bronzas laureāti kabpili. Uzvarētāju sastāvā 17 punktus iemeta Mareks Jurevičus, bet pa 15 guva Dveins Džonsons un Lauris Blaus, kuram arī deviņas atlēkušās bumbas. Tikmēr kabpils rindās 11 punktus iemeta Pāvels Veselovs, būdams vienīgais viesu basketbolists, kurš sasniedza desmit punktu robežu.

Pirmais puslaiks noslēdzās ar četru punktu pārsvaru pa labu Liepājas komandai – 31:27, taču otro puslaiku mājinieki aizvadīja jau labāk uz rezultatīvāk, turklāt priekšpēdējā minūtē Liepāja/Triobet panāca jau 20 punktu pārsvaru (79:59).

Pēc veiksmīgā sezonas sākuma liepājnieki pēdējās piecās turnīra spēlēs tikuši pie trim uzvarām, šajā laikā ar 69:74 izbraukumā zaudējot kabpilij, kā arī ar 81:76 izbraukumā apspēlējot valsts čempionus Ventspili. Tikmēr kabpils komanda šajās sacensībās bija uzvarējusi iepriekšējās trīs spēlēs pēc kārtas.

Barons/LDz – Ventspils 66:101

Uzvarētāju sastāvā 20 punktus iemeta Trojs Bārnīss, bet 14 pievienoja Māris Gulbis, kurš gan noslēdzošās ceturtdaļas sākumā saņēma divas tehniskās piezīmes un tika izraidīts no zāles. Tikmēr Barons/LDz sastāvā 17 punktus iemeta Dāvis Zonne, bet 14 pievienoja Artūrs Bricis.

Lai gan pašas pirmās cīņas minūtes abas komandas aizvadīja līdzvērtīgā cīņā, pamazām aizvien lielāks pārsvars izpaudās par labu Ventspils komandai, kam nepilnas divas minūtes līdz pirmās ceturtdaļas beigām izdevās panākt jau 23:12. Tiesa, turpmākajās pāris minūtēs Barons/LDz spēja pietuvoties, turklāt pirmā puslaika izskaņā tablo vēstīja vairs tikai 36:34 par labu viesiem no Ventspils.

Otrajā puslaikā Kurzemes komanda darbojās jau krietni apņēmīgāk, un trešajā ceturksnī rezultāta starpība pārsniedza 20 punktus, kas arī izšķīra šīs cīņas likteni, turklāt Ventspils pamatlaika izskaņā savu pārsvaru tikai palielināja.

Iepriekš šonedēļ Barons/LDz pārtrauca astoņu uzvaru sēriju LBL un Baltijas Basketbola līgas turnīros. LBL mačos komanda pirms mača ar Ventspili bija nepārspēta sešās cīņās pēc kārtas.

Ventspils komandai šī LBL turnīrā bija pirmā spēle kopš 15.novembra, kad pēc piecu uzvaru sērijas tika piedzīvots pirmais zaudējums.