LBL spēlēs uzvaras izcīna VEF Rīga, Liepāja/Triobet un Barons/LDz

Aldaris Latvijas Basketbola līgas pēdējo sezonu spēcīgāko komandu duelī VEF Rīga trešdien viesos ar 75:67 pieveica kopvērtējuma līderi un pašreizējo valsts čempioni Ventspili, Liepāja/Triobet ar 87:75 pārspēja Valmieru un Barons/LDz ar 92:57 sagrāva Saldus basketbolistus.

Jau spēles sākumā VEF Rīga parādīja pārliecinošu spēli, ceturtdaļas vidū gūstot desmit punktus pēc kārtas. Otrā un trešā ceturtdaļa risinājās līdzīgā cīņā, un, lai arī Ventspils pēdējā ceturtdaļā lika vefiešiem kļūdīties un diezgan ātri savākt piezīmju normu, spēles izskaņā VEF Rīga basketbolisti spēja noturēt pārsvaru un uzvarēt šajā principiālajā duelī.

VEF Rīga sastāvā rezultatīvākais bija Džeralds Robinsons, kurš guva 17 punktus un izdarīja piecas rezultatīvas piespēles, kā arī izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas. Ar 16 punktiem un piecām atlēkušajām bumbām viņam palīdzēja Jānis Timma, savukārt cits komandas leģionārs amerikāņu saspēles vadītājs Robs Loverijs guva 12 punktus.

Mājiniekiem šoreiz rezultatīvākie bija latviešu spēlētāji – Žanis Peiners guva 14 punktus un tika pie divām rezultatīvām piespēlēm, savukārt Mārtiņš Meiers izcēlās ar 13 punktiem un sešām atlēkušajām bumbām.

Liepāja/Triobet savā laukumā ar 87:75 uzvarēja Valmieru. Vidzemnieki vadībā atradās līdz spēles 16. minūtei, kad Edgars Zeļonis vispirms izlīdzināja rezultātu un Mareks Jurevičus izvirzīja liepājniekus vadībā. Vairāk mājinieki vadības grožus pretiniekam neatdeva, izcīnot 18. uzvaru 23 spēlēs. Uzvarētājiem Dveins Džonsons guva 17, zaudētājiem Džastins Hērts 25 punktus.

Barons/LDz savās mājās ar rezultātu 92:57 pārliecinoši uzvarēja Saldus komandu. Barons/LDz uzvarēja visas četras ceturtdaļas, un tikai otro ceturtdaļu Saldus komandai izdevās noslēgt ar divu punktu deficītu.

Uzvarētājiem par rezultatīvāko ar 21 punktu kļuva horvāts Mateo Kedžo, kurš arī izcēlās ar četrām piespēlēm. Ar 13 punktiem pievienojās Matīss Rudmiezis un ukrainis Dmitro Gļebovs. Savukārt Saldus sastāvā ar 16 punktiem sekmīgākais bija amerikānis Prestons Medlins, bet Roberts Freimanis guva 15 punktus un savāca sešas atlēkušās bumbas.