LBL spēlēs uzvaras izcīna Barons/LDz un Liepāja/Triobet

Latvijas Basketbola līgas sestdienas spēlēs Barons/LDz izbraukumā ar 77:72 uzvarēja Jēkabpili un Liepāja/Triobet, arī izbraukumā, ar 71:66 pārspēja Valmieru, sagādājot tai LBL čempionātā sesto zaudējumu pēc kārtas.

Barons/LDz vienība sestdien Aldaris Latvijas Basketbola līgas regulārajā čempionātā pārtrauca savu trīs zaudējumu sēriju, izbraukumā ar 77:72 uzvarot pagājušās sezonas valsts trešo spēcīgāko klubu Jēkabpils.

Uzvarētāju sastāvā rezultatīvākais ar 19 punktiem bija Kaspars Kambala, bet par diviem mazāk iemeta Barons/LDz jaunpienācējs lietuvietis Dovīds Rediks, kuram arī septiņas rezultatīvas piespēles.

Savukārt Jēkabpils rindās ar 13 punktiem izcēlās lietuvietis Povils Cukins, kamēr 12 guva Rihards Kuksiks.

Barons/LDz jau ar mača sākumu ņēma iniciatīvu savās rokās, pirmo septiņu minūšu laikā izvirzoties vadībā ar 18:9, taču Jēkabpils vienībai izdevās izlīdzināt cīņas gaitu un otrajā ceturtdaļā panākt neizšķirtu 30:30. Pēc tam gan viesi guva deviņus punktus pēc kārtas un atkal atrāvās. Otrā puslaika ievadā turpinājās līdzvērtīga cīņa, bet, sākoties pamatlaika pēdējām trim minūtēm, tablo vēstīja jau 75:59 par labu Barons/LDz komandai.

Turpinājumā izrāvienu jau veica Jēkabpils, gūstot desmit punktus pēc kārtas, taču ar to nebija pietiekami, lai varētu iesaistīties cīņā par uzvaru.

Liepāja/Triobet komanda sestdien izbraukumā ar 71:66 pieveica Valmieru, sagādājot tai vietējā čempionātā jau sesto zaudējumu pēc kārtas.

Liepājas kluba sastāvā ar 17 punktiem izcēlās Mareks Jurevičus, kamēr 12 guva Gints Antrops. Savukārt Valmieras sastāvā 16 punktus guva lietuvietis Vītenis Čižausks, bet ar 15 izcēlās Dāvis Rozītis.

Mača pirmo puslaiku labāk aizvadīja valmierieši, kuri to noslēdza sev par labu ar 41:36. Abas komandas turpināja līdzvērtīgu spēkošanos arī otrajā puslaikā, turklāt tā sākumā nepārtraukti ar pāris punktu vadību priekšgalā atradās mājinieki no Valmieras. Tiesa, noslēdzošajā ceturksnī Liepāja/Triobet basketbolistiem izdevās panākt lūzumu un pārņemt vadību.

Pusotru minūti līdz pamatlaika beigām Valmiera nonāca iedzinējos ar 62:67, taču – par spīti pūliņiem – mājiniekiem atspēlēties tā arī neizdevās.

Turnīra kopvērtējumā līderpozīcijā ar divās spēlēs izcīnītiem diviem panākumiem atrodas Latvijas vicečempioni VEF Rīga, kamēr valsts čempioni Ventspils ar septiņām uzvarām astoņās spēlēs ir otrie. Liepāja/Triobet ar 12 panākumiem 14 mačos ieņem trešo vietu, bet ar desmit uzvarām 13 cīņās seko Jūrmala/Fēnikss. Barons/LDz ar astoņiem panākumiem 13 cīņās ieņem piekto vietu, bet Jēkabpils ar tikpat uzvarām 14 mačos atrodas sestajā pozīcijā.

Jelgava ar sešām uzvarām 14 mačos atrodama septītajā vietā, apsteidzot Valmieru, kuras rēķinā ir trīs panākumi 14 cīņās. Tikmēr Saldus kontā ir divas uzvaras 13 spēlēs, bet Latvijas Universitāte tikpat cīņās spēkojas ar vienu panākumu.