LBL spēlēs pie uzvarām tiek Liepāja/Triobet, Jūrmala/Fēnikss un VEF Rīga

Aldaris Latvijas Basketbola līgas spēlēs Liepāja/Triobet sestdien ar 89:69 uzvarēja Barons/LDz, Jūrmala/Fēnikss ar 90:83 pārspēja Jēkabpili un VEF Rīga ar 98:63 pārliecinoši apspēlēja Saldus basketbolistus.

Šosezon sekmīgi spēlējošā Liepāja/Triobet vienība savā laukumā ar 89:69 uzvarēja Barons/LDz basketbolistus. Liepājnieku rindās 21 punktu guva Lauris Blaus, kuram arī 12 atlēkušās bumbas, bet 20 punktus pievienoja Mareks Jurevičus. Tikmēr rīdzinieku sastāvā teicamu sniegumu demonstrēja pieredzējušais Kaspars Kambala, kurš guva 24 punktus un izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas.

Pirmo puslaiku abas komandas aizvadīja līdzvērtīgā cīņā, lielajā pārtraukumā liepājniekiem ejot ar trīs punktu pārsvaru – 48:45. Tiesa, otro puslaiku Barons/LDz aizvadīja krietni vājāk, turklāt vairāk nekā sešu minūšu laikā pamanījās gūt tikai vienu punktu, kas mājiniekiem ļāva atrauties jau līdz 63:46.

Nupat Barons/LDz informējusi, ka vienības sastāvu papildinājis 30 gadus vecais horvātu uzbrucējs Mateo Kedžo, kurš iepriekš karjeras laikā spēlējis citā Latvijas komandā Ventspils. Šajā duelī viņš laukumā pavadīto gandrīz 30 minūšu laikā guva 11 punktus.

Pie 12.uzvaras pēc kārtas LBL regulārajā čempionātā sestdien tika Jūrmala/Fēnikss, kas principiālā duelī izbraukumā ar 90:83 pieveica pagājušās sezonas bronzas laureāti Jēkabpili.

Uzvarētāju sastāvā 30 punktus pamanījās gūt Mārtiņš Laksa, bet 12 pievienoja Iļja Gromovs. Tikmēr Jēkabpils rindās 20 punkti Pāvelam Veselovam, bet par trim mazāk guva Artūrs Dušelis.

Duelis sākās Jūrmalas komandas zīmē, kam pirmo ceturtdaļu izdevās noslēgt ar 30:20, bet lielajā pārtraukumā doties ar 12 punktu pārsvaru (48:36). Viesi turpināja gana veiksmīgi spēlēt arī trešajā ceturksnī, 12 sekundes pirms tā beigām panākot jau 75:55.

Tiesa, noslēdzošajā ceturtdaļā Jēkabpils atguvās un mēģināja salauzt cīņas gaitu, jo, sākoties pēdējai pamatlaika minūtei, Jūrmala/Fēnikss basketbolistiem bija vairs tikai trīs punktu pārsvars (84:81). Turpinājumā mājinieki tomēr nespēja panākt savus sāncenšus, ļaujot jūrmalniekiem uzvarēt jau 12.spēlē pēc kārtas.