LBL grandu duelī Ventspils Bauskā apspēlē VEF Rīga

Aldaris Latvijas Basketbola līgas vadošo komandu duelī valsts čempioni Ventspils trešdien Bauskā ar rezultātu 90:85 uzvarēja vicečempionus VEF Rīga, kuru labā amerikānis Džeralds Robinsons guva iespaidīgus 38 punktus.

Pirmais puslaiks

Spēli abas komandas iesāka līdzvērtīgā cīņā, tomēr pirmās ceturtdaļas beigas daudz labākās padevās rīdziniekiem, kuri ar 10:4 izrāvienu panāca septiņu punktu pārsvaru. Otrās ceturtdaļas ievadā komandas pārsvars uz brīdi sasniedza 11 punktu atzīmi, bet atpūtā vienības devās, VEF Rīga esot vadībā ar 47:41.

Otrais puslaiks

Trešajā ceturtdaļā Ventspils komandai izdevās zaudēto atgūt, kad tā trīs ar pusi minūtes pirms ceturtdaļas beigām atgriezās vadībā ar 61:59. Ieguvuši sešu punktu pārsvaru, ventspilnieki ceturtdaļas beigas aizvadīja neveiksmīgi un atkal nonāca iedzinējos.

Ceturtās ceturtdaļas pašā ievadā Ventspils atguva vadību un no tās vairs nešķīrās. Rīdzinieki piecas reizes panāca neizšķirtu, tomēr Ventspils minimālo handikapu spēja nosargāt. Pusotru minūti pirms cīņas beigām ventspilnieki atradās vadībā ar 84:81, bet, sākoties noslēdzošajai minūtei, pārsvaru palielināja vēl par diviem punktiem. Atlikušajā laikā VEF Rīga par uzvaru vairs nepacīnījās.

Robinsons šajā mačā realizēja astoņus no 15 divpunktu metieniem, sešus no desmit tālmetieniem un visus četrus soda metienus, bet 18 punktus VEF Rīga labā guva bijušais ventspilnieks Ronalds Zaķis.

Tikmēr uzvarētāju labā 16 punktus guva amerikānis Džerajs Grānts, bet pie 14 punktiem tika bijušais rīdzinieks Kristaps Janičenoks.

Abas komandas savā starpā LBL finālos tikušās jau iepriekšējās četras sezonas. Ja pirmajās trijās no šīm reizēm uzvarēja VEF Rīga, iepriekšējā sezonā sērijā ar 4-1 labākā bija Ventspils komanda, tiekot pie sava devītā titula vēsturē un pirmā kopš 2009.gada.