Latvijas izlases uzbrucējs Šabala ar diviem gūtiem vārtiem debitē Čehijā

Latvijas futbola izlases uzbrucējs Valērijs Šabala piektdien guva divus vārtus savā debijas mačā Čehijas augstākās līgas čempionātā, palīdzot viņa pārstāvētajai Jablonecas Baumit izbraukumā ar 2:1 apspēlēt Uherskes Hradištes Slovacko komandu.

Šabala atklāja cīņas rezultātu 28.minūtē, bet 56.minūtē izvirzīja komandu vadībā ar 2:1. Pirmajā vārtu guvumā pie Šabalas veiksmīgi atleca bumba, kad vārtu priekšā pēc standartsituācijas bija izveidojusies pamatīga burzma, bet otros vārtus Latvijas izlases uzbrucējs guva pēc stūra sitiena, bumbu raidot vārtos ar galvu un izvirzot komandu vadībā ar 2:1. Tie pēcāk izrādījās uzvaras vārti.

Kā zināms, pirms gada Šabala ar vienu no Beļģijas labākajiem klubiem Club Brugge panāca vienošanos uz četriem gadiem. Pēc līguma noslēgšanas viņš palika Latvijā, pārstāvot Rīgas Skonto krāsas, bet Beļģijas vienībā ieradās pērn jūnijā. Tajā viņš nespēja izkarot vietu pamatsastāvā, tāpēc tika izīrēts Kipras augstākās līgas komandai Anorthosis Famagusta.

Uzbrucējs Anorthosis Famagusta komandas sastāvā aizvadīja astoņas spēles, visās laukumā dodoties uz maiņu cīņas izskaņā. Tā kā abu pušu sadarbība nebija auglīga, viņa īres līgums ar Kipras klubu tika lauzts.

Kiprā pavadītajā laikā Šabala arī iesaistījās vairākās domstarpībās ar vienības treneriem, bet Slovākijā Latvijas uzbrucējs ieradās janvāra otrajā pusē.