Latvijas hokeja izlase pārbaudes turnīrā zaudē Francijai

Latvijas vīriešu hokeja izlase, tās galvenā trenera amatā debitējot Aleksandram Beļavskim, Norvēģijā notiekošā Eiropas Izaicinājuma kausa (EIHC) posma noslēdzošajā – trešajā – spēlē sestdien ar 1:3 piekāpās Francijas valstsvienībai.

Tieši Latvija atklāja šā dueļa iznākumu, jo Andersons vārtus guva nedaudz vairāk kā minūti līdz pirmās trešdaļas beigām. Cīņas turpinājumā vārti gūti netika ilgu laiku, bet komandas savā starpā aizvadīja līdzvērtīgu spēkošanos.

Tiesa, noslēdzošajā trešdaļā jau krietni sekmīgāk uzbrukumā spēlēja Francija, kas vispirms 47.minūtē pēc Žiljēna Derosjē precīzā metiena panāca izlīdzinājumu, bet piecas minūtes vēlāk jau izvirzījās vadībā, kad vārtus vairākumā guva Nikolā Rics. Savukārt trešos vārtus Francijas labā guva Nikolā Bešs.

Pašā cīņas izskaņā Latvijas vienība nomainīja vārtsargu Elvi Merzļikinu pret sesto laukuma spēlētāju, taču tas cerētos augļus nedeva.

Merzļikins šajā cīņā vārtos stājās spēles viducī, nomainot Ervīnu Muštukovu, kurš pirms tam bija atvairījis visus 14 Francijas hokejistu metienus. Tikmēr Merzļikins tika galā ar 17 no 20 sāncenšu metieniem. Latvijas izlasē par labāko tika atzīts Lauris Bajaruns.