Latvijas handbolisti pirmajā EČ kvalifikācijas spēlē piekāpjas Zviedrijai

Latvijas vīriešu handbola izlase ceturtdien 2016.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra izšķirošās, trešās, kārtas pirmajā mačā izbraukumā ar 23:33 zaudēja Zviedrijas valstsvienībai.

Latvijas komandas rindās rezultatīvākais bija Dainis Krištopāns, kuram astoņi vārti, bet piecus pievienoja Ģirts Lilienfelds.

Pirmais puslaiks

Lai gan cīņas rezultātu atklāja Zviedrija, turpmākajās minūtēs Latvijai izdevās nospēlēt sekmīgi, izvirzoties vadībā ar 3:1. Tiesa, pēc tam Latvijai ar vārtu gūšanu klājās krietni vājāk, jo zviedri īsā laikā panāca 7:3 sev par labu, turklāt pārliecinoši aizvadīja pirmā puslaika turpinājumu. Četras minūtes līdz pārtraukumam Latvija nonāca iedzinējos jau ar desmit vārtu pārsvaru – 6:16, bet līdz pārtraukumam abas valstsvienības apmainījās vārtu guvumiem.

Otrais puslaiks

Otrā puslaika sākumā Latvijai neizdevās lauzt cīņas gaitu un pietuvoties sāncenšiem, taču mazāk nekā 15 minūtes līdz pamatlaika beigām latvieši guva piecus vārtus pēc kārtas un pietuvojās līdz 19:26. Tiesa, pēc tam Zviedrija paņēma pārtraukumu, pēc apspriedes ar treneri gūstot četrus vārtus pēc kārtas un atjaunojot 11 vārtu pārsvaru. Mača atlikušajā laikā cīņas gaita vairs nemainījās, Latvijai ciešot pārliecinošu zaudējumu.

Šīs grupas pirmā spēle risinājās jau trešdien, kad Slovēnija savā laukumā 31:25 uzvarēja Slovākiju.

Turpinājumā sestdien Latvijas izlase Dobelē uzņems Slovēniju, bet kvalifikācijas turnīrs turpināsies nākamā gada aprīlī.

Komandas salozētas septiņās apakšgrupās, no kurām katras divas spēcīgākās vienības un viena labākā trešās vietas ieguvēja iekļūst finālturnīrā, kas tiks aizvadīts Polijā.