Latvijas handbolisti EČ atlases turnīrā ar 28:39 piekāpjas Slovēnijai

Latvijas vīriešu handbola izlase sestdien 2016. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra izšķirošās – trešās – kārtas otrajā mačā Dobelē ar 28:39 zaudēja spēcīgajai Slovēnijai.

Latvijas izlases labā septiņus vārtus guva Aivis Jurdžs, kurš savainojuma dēļ nepiedalījās šā atlases cikla kārtas pirmajā cīņā pret Zviedriju. Savukārt par vienu bumbu mazāk pretinieku vārtos raidīja Dainis Krištopāns.

Pirmais puslaiks

Pirmajās mača minūtēs nedaudz labāk sekmējās Latvijai, taču pēc tam Slovēnijai izdevās pārņemt kontroli pār cīņu un izvirzīties vadībā ar 5:2. Turpmākajās minūtēs Latvija atpalika par trīs četriem vārtiem, bet, kad puslaiks jau bija pāri pusei, slovēņi veica izrāvienu, panākot jau 18:10. Tiesa, puslaika turpinājumā mājiniekiem vairs neizdevās sadeldēt starpību.

Otrais puslaiks

Mača otrajā puslaikā Latvijai neizdevās lauzt cīņas gaitu, turklāt cīņas 33.minūtē Slovēnija pirmo reizi sasniedza vismaz desmit vārtu pārsvaru – 23:13. Arī pēc tam mājiniekiem neizdevās kaut ko mainīt šajā duelī, turklāt slovēņi turpināja aktīvi izmantot ātros pretuzbrukumus, ātri atspēlējot vārtus, ja tos guvusi Latvija.

Kā zināms, cikla pirmajā mačā Latvija, galvenā trenera amatā oficiālos mačos debitējot Uģim Vikštrēmam, ar 23:33 izbraukumā zaudēja pašreizējai olimpiskajai vicečempionei Zviedrijai, bet Slovēnija savā laukumā 31:25 uzvarēja Slovākiju.

Līdz ar to apakšgrupas līdere ar diviem panākumiem un četriem punktiem ir Slovēnija, bet Latvija pie punktiem pagaidām nav tikusi. Zviedrija un Slovākija savstarpējo spēli aizvadīs vēlāk sestdien. Pēc šī mača kvalifikācijas turnīrs turpināsies nākamā gada aprīlī, bet atlases turnīra spēles notiks līdz jūnijam.