Latvijas futbola izlase zaudē Nīderlandei ar 0:6

Latvijas futbola izlase 2016. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra mačā svētdien izbraukumā ar rezultātu 0:6 pārliecinoši atzina spēcīgās Nīderlandes valstsvienības pārspēku.

Nīderlandes izlases labā divus vārtus Arjēns Robens un Klāss Jans Huntelārs, bet reizi izcēlās Robins van Pērsijs un Džefrijs Bruma.

Pirmais puslaiks

Maču Latvijas izlase sāka, uz rezervistu soliņa atrodoties gan Aleksandram Cauņam, gan Artjomam Rudņevam. Jau no pirmajām sekundēm mājinieki metās apjomīgos uzbrukumos, turklāt otrajā minūtē viesus glāba vārtu stabs, kad izcelties varēja Ibrahims Afelajs. Piektajā minūtē gan Nīderlandes izlase atklāja rezultātu, kad pēc Arjēna Robena centrējuma netraucēti no vārtu priekšas ar galvu sita van Pērsijs. Arī pēc gūtajiem vārtiem situācija laukumā nemainījās, tomēr pie labām vārtu gūšanas iespējām laukuma saimnieki netika. Tikmēr Latvijas izlase savu pirmo iespēju izveidoja 18. minūtē, kad pēc teicamas Ikaunieka piespēles garām vārtiem sita Šabala. Pēcāk laukumu traumas dēļ pamest bija spiests mājinieku pussargs Deilijs Blinds.

Turpmākajās minūtēs ar brīdinājumiem tika sodīti Kurakins un Zjuzins, bet Latvijas izlase pa vidu mājinieku milzīgajam pārsvaram bumbas kontrolē vairākas reizes pietuvojās sāncenšu soda laukumam, pie sitieniem gan netiekot. Otrā laukuma galā Koļinko nopietni spēlē iesaistījās divreiz. Cīņas 34.minūtē viesus vārtsargs glāba, lai arī van Pērsijam sitiens no tuvas distances nesanāca. Tomēr mazliet vēlāk savu panāca Robens, kurš sev raksturīgajā manierē ar kreiso kāju iegrieza bumbu vārtos, panākot rezultātu 2:0.

Arī turpinājumā cīņas gaita nemainīgi bija ļoti par labu Nīderlandes izlasei, kas vēl pēc vairākiem bīstamiem uzbrukumiem 42. minūtē panāca 3:0 – pēc centrējuma Gorkšu vārtu priekšā apsteidza Huntelārs. Puslaika pēdējā minūtē ar pirmo sitienu sāncenšu vārtu rāmī izcēlās Aleksejs Višņakovs.

Otrais puslaiks

Otrā puslaika ievadā Nīderlande turpināja aplenkt viesu soda laukumu, tomēr labāko iespēju 54. minūtē neizmantoja Latvijas izlase, kad pēc lieliskas pretinieka nomānīšanas garām vārtiem sita Zjuzins. Uzreiz pēc tam viņu nomainīja Cauņa, Latvijas izlases spēlē laukumā izejot pēc ļoti ilga pārtraukuma. Pēcāk ļoti tuvu soda laukumam Robenu notrieca Laizāns, par to saņemot dzelteno kartīti, bet Robena raidītā bumba atsitās pret Latvijas izlases vārtu pārliktni.

Spēle turpinājās ar nospiedošu laukuma saimnieku pārsvaru un bez Latvijas izlases iespējām izcelties. Robens 66.minūtē bija ļoti tuvu vēl vieniem vārtiem, tomēr sita mazliet neprecīzi. Arī pēcāk bumba vairākas reizes bīstami pietuvojās Latvijas izlases soda laukumam, bet 72.minūtē vien pavisam mazliet pietrūka Šabalam, lai viņš pēc Cauņas centrējuma apsteigtu pretinieku vārtsargu. Piecas minūtes vēlāk viesu soda laukumā ļoti skaisti nospēlēja Memfiss Depajs, kura sitienu atvairīja Koļinko. Pēc sekojušā stūra sitiena gan 4:0 panāca Bruma.

Piektos vārtus mājinieki guva 82. minūtē, kad otro reizi izcēlās Robens, atkal noliekot bumbu pa sitienam ar savu kreiso kāju un raidot to vārtu tuvējā stūrī. Turpinājumā divreiz Latvijas izlasi glāba Koļinko, bet cīņas pēdējā minūtē otro reizi mačā izcēlās Huntelārs, panākot cīņas gala rezultātu.