Latvijas florbola izlase šodien mačā par 5 – 8.vietu tiekas ar Igauniju

Latvijas vīriešu florbola izlase Zviedrijā notiekošā pasaules čempionāta spēlē par 5.-8.vietu šodien tiekas ar Igaunijas valstsvienību. Šīs spēles sākums plkst.14:00 pēc Latvijas laika.

Jau vēstīts, ka piektdienas vakarā Latvijas ceturtdaļfinālā ar 1:6 piekāpās Šveicei, kas čempionātā pirms diviem gadiem izcīnīja bronzas medaļas. Līdz duelim ar Igauniju latviešu florbolistiem ir tikai 12 stundas atpūtai.

Igaunijas florbola izlase ar augstiem sasniegumiem lepoties nevar, jo tās labākais pasaules čempionāts bija pirms četriem gadiem, kad šī valstsvienība izcīnīja septīto vietu. Tikmēr pirms diviem gadiem igauņi bija devītie. Igaunija pasaules rangā šobrīd atrodama astotajā vietā, kamēr Latvija ir sestā.

Kā ziņots, Latvija pirms tam izcīnīja trešo vietu A apakšgrupā, kad sākotnēji ar 2:11 piekāpās turnīra saimniecei Zviedrijai, kas ir pašreizējā pasaules čempione, bet vēlāk ar 1:7 piekāpās pašreizējai pasaules vicečempionei Somijai. Grupas noslēdzošajā mačā Latvija ar rezultātu 5:3 pieveica Vāciju, revanšējoties par iepriekšējā čempionātā ciesto neveiksmi. Spēlē par vietu ceturtdaļfinālā jeb “play-off” kārtas mačā latvieši pārliecinoši ar 10:2 uzvarēja Kanādu.

Tikmēr Igaunija B apakšgrupā cieta trīs zaudējumus trīs mačos, vispirms ar 3:7 piekāpjoties Šveicei, pēc tam ar 2:4 Norvēģijai, bet noslēdzošajā grupas cīņā ar 2:12 nācās kapitulēt Čehijas priekšā.

Līdz ar to Igaunijai bija jāspēkojas “play-off” mačā, kurā tā ar 7:2 uzveica Slovākiju, izcīnot pirmo uzvaru turnīrā, bet ceturtdien ceturtdaļfinālā ar 0:17 kapitulēja Zviedrijas priekšā. Šīs cīņas uzvarētājs izšķirošajā mačā par piekto vietu pasaules čempionātā tiksies ar Dāniju vai Norvēģiju.