Ķēniņam divas rezultatīvas piespēles Canucks uzvarā pār Ņujorkas Rangers

Latviešu uzbrucējs Ronalds Ķēniņš ceturtdien pirmoreiz savā līdzšinējā Nacionālās Hokeja līgas karjerā tika pie diviem rezultativitātes punktiem, palīdzot Vankūveras Canucks komandai izbraukuma sērijas pirmajā mačā ar 5:4 pēcspēles metienu sērijā pārspēt Ņujorkas Rangers. Tāpat panākumu svinēja arī Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo Sabres komanda.

Cīņas gaitā neviena no komandām neieguva vairāk par vienu vārtu pārsvaru, bet Ķēniņš ar rezultatīvām piespēlēm piedalījās pirmajos divos savas komandas vārtu guvumos, kad izcēlās Šons Mataiass un Bo Horvarts.

Rezultatīvākais uzvarētājiem ar diviem precīziem metieniem bija zviedrs Henriks Sedīns, kurš arī divas minūtes pirms pamatlaika beigām panāca izlīdzinājumu 4:4 un tika atzīts par mača pirmo zvaigzni. Pamatlaikā un papildlaikā uzvarētājs netika noskaidrots, bet pēcspēles metienos Canucks svinēja panākumu ar 2:0. Šī Vankūveras vienībai bija pirmā uzvara pēcspēles metienos kopš 9. novembra. Canucks svinēja ceturto uzvaru pēdējos piecos mačos.

Ķēniņš šajā mačā laukumā pavadīja 13 minūtes un 18 sekundes, veicot vienu spēka paņēmienu, nopelnot divas soda minūtes un dueli noslēdzot ar negatīvu lietderības koeficientu -1.

Tāpat Ķēniņš tuvu vārtu guvumam bija trešās trešdaļas septītajā minūtē, kad centās burzmā iespiest ripu vārtos, tomēr video atkārtojums fiksēja, ka vārtu līnija nav šķērsota.

Zemgus Girgensona Bufalo Sabres komanda izbraukumā ar 3:2 pēcspēles metienu sērijā pieveica Filadelfijas Flyers.

Cīņas pamatlaikā un papildlaikā uzvarētājs netika noskaidrots, bet pēcspēles metienos Sabres bija pārāka ar 2:1. Girgensons savu “bullīti” nerealizēja, bet uzvaru viesiem atnesa Braiena Flina raidījums.

Arī Girgensons lika tiesnešiem skatīties video atkārtojumu, kad piecas minūtes pirms pamatlaika beigām guva vārtus, tomēr tie netika ieskaitīti, jo bija gūti ar roku.

Girgensons šajā cīņā laukumā pavadīja 19 minūtes un 28 sekundes, veica divus metienus, nopelnīja divas soda minūtes, izpildīja vienu spēka paņēmienu un uzvarēja deviņos no 21 iemetiena, dueli noslēdzot ar neitrālu lietderības koeficientu.