Kamaniņu braucēja Tīruma devītajā vietā Eiropas čempionātā

Olimpisko spēļu medaļniece Elīza Tīruma sestdien ierindojās devītajā vietā olimpiskajā Soču trasē Krievijā notiekošajā Pasaules kausa izcīņas noslēdzošajā, devītajā, posmā kamaniņu sportā, kas vienlaicīgi ir arī Eiropas čempionāts. Latvietei priekšā bija vien pa četrām Krievijas un Vācijas sportistēm.

Pēc pirmā brauciena Tīruma atradās desmitajā pozīcijā, bet otrajā uzrādīja septīto labāko rezultātu un summā pakāpās par vienu pozīciju. Par uzvarētāju kļuva vāciete Dajana Eitbergere, kura divu braucienu summā vien par 0,010 sekundēm apsteidza savu tautieti un šīs sezonas Pasaules kausa ieguvēju Natāliju Geisenbergeri, bet trešā palika krieviete Tatjana Ivanova, kura pēc pirmā brauciena bija līdere. Tīruma summā Eitbergerei zaudēja 0,918 sekundes.

Savukārt vēl viena latviete Ulla Zirne abos braucienos uzrādīja 15. rezultātu, kas šo pozīciju deva arī summā, uzvarētājai zaudējot 1,808 sekundes. Eiropas čempionāta ieskaitē Zirne ierindojās 14.vietā.

Pasaules kausa noslēguma kopvērtējumā dāmām ar 1080 punktiem pārliecinoši triumfēja Geisenbergere, kurai ar attiecīgi 851 un 727 punktiem sekoja tautietes Eitbergere un Tatjana Hifnere, turklāt arī ceturtā ar 686 punktiem bija šīs valsts sportiste Anke Višņevski. Kopš 1998./99.gada sezonas Vācijas sportistes visu pirmo trijnieku aizņēmušas 15. reizi.

Tīruma iekrāja 305 punktus un sezonu noslēdza 14.pozīcijā, Zirne ir 146 punktiem palika 25.pozīcija, bet 22 punkti un 41.vieta bija Kendijai Aparjodei. Savukārt Evelīna Alise Mitkus spēja tikt pie sešiem punktiem, atrazdamās 47.pozīcijā.

Tīruma trasē atgriezās pēc vienu sacensību izlaišanas. Janvāra pēdējā dienā Norvēģijā notikušajās Pasaules kausa sacensībās Tīruma pirmajā braucienā piedzīvoja kritienu, kā rezultātā kamanas neveiksmīgi uzkrita uz viņas kājas, traumējot ceļgala saites. Visu nākamo nedēļu latviete veseļojās un bija spējīga piedalīties februāra vidū Siguldas trasē notikušajā pasaules čempionātā, kurā individuālajās sacensībās guva 13.vietu, bet komandu stafetē tieši pēc viņas kļūdas mājinieki netika augstāk par septīto vietu.

Pagājušajā nedēļā notikušajā Altenbergas posmā Tīruma nepiedalījās, bet pašlaik viņas veselības stāvoklis ir būtiski uzlabojies. Šajā sezonā Tīruma Pasaules kausa posmos labāko astotniekā iekļuva četras reizes.