Jūrmala/Fēnikss un Liepāja/Triobet gūst panākumus LBL spēlēs

Pie panākuma Aldaris Latvijas Basketbola līgas mačā trešdien tikusi pagājušās sezonas valsts ceturtā labākā komanda Jūrmala/Fēnikss, kas savā laukumā ar 70:66 apspēlēja Saldus vienību, izcīnot savu septīto uzvaru pēc kārtas.

Jūrmala/Fēnikss sastāvā 16 punktus iemeta Artūrs Ausējs, bet 15 pievienoja Mārtiņš Laksa. Savukārt Saldus labā pa 14 punktiem guva Elvis Endzels un amerikāņu aizsargs Prestons Medlins.

Vēl pēc pirmā puslaika jūrmalnieki atradās drošā vadībā ar 44:33, taču otrā puslaika pirmajā daļā, pateicoties veiksmīgai aizsardzībai, Saldus spēja pietuvoties līdz 50:48. Tiesa, pēc tam mājinieki no Jūrmalas veica deviņu punktu izrāvienu, no kura Saldus tā arī nepaguva atgūties.

Jūrmalnieki uzvarējuši iepriekšējās septiņās turnīra spēlēs pēc kārtas, turklāt šo sēriju 18.oktobrī uzsāka ar panākumu tieši pret Saldus komandu, kad viesos bija pārāki ar 83:62. Tikmēr Saldus komanda šosezon uzvarējusi tikai reizi, sezonu iepriekš atklājot ar septiņiem zaudējumiem pēc kārtas.

Savukārt citā mačā šosezon ļoti sekmīgi spēlējošie Liepāja/Triobet basketbolisti izbraukumā ar 86:62 bez lielām problēmām pieveica citu pastarīti Latvijas Universitāti.

Liepājas kluba sastāvā 15 punktus guva Jānis Antrops, bet 14 pievienoja Mareks Jurevičus. Savukārt LU sastāvā ar 14 punktiem atzīmējās Visvaldis Bikše.

LU komanda svētdien ar uzvaru pār Valmieru pārtrauca deviņu zaudējumu sēriju un tika pie sava pirmā panākuma šosezon. Savukārt liepājnieki uzvarējuši iepriekšējās trīs spēlēs pēc kārtas, pārspējot arī valsts čempionvienību Ventspils.