Jelgava LBL mačā sagādā Jūrmala/Fēnikss trešo zaudējumu pēc kārtas

Aldaris Latvijas Basketbola līgas regulārā čempionāta spēlēs Jelgava ceturtdien ar 82:60 apspēlēja Jūrmala/Fēnikss un Jēkabpils savā laukumā ar 92:73 pieveica Latvijas Universitāti.

Jelgavas komanda savā laukumā ar 82:60 apspēlēja Jūrmala/Fēnikss, sagādājot šai vienībai trešo neveiksmi pēc kārtas.

Jelgavas sastāvā 21 punktu iemeta Andris Justovičs, bet desmit punktus un deviņas rezultatīvas piespēles pievienoja Kristaps Pļavnieks. Savukārt Jūrmala/Fēnikss sastāvā 13 punkti Robertam Mednim.

Lai gan abu komandu duelis sākās līdzvērtīgā cīņā, Jelgava pamazām iekrāja pārsvaru un pirmo puslaiku noslēdza ar 40:28 sev par labu. Otrajā puslaikā spēles ritējums īpaši nemainījās, lai gan mājinieki savu pārsvaru pār jūrmalniekiem tikai palielināja, turklāt 35.minūtē tas sasniedza jau 20 punktus (68:48).

Šī abām komandām bija ceturtā tikšanās reize šosezon, un iepriekšējos dueļos trīs panākumus guvuši jūrmalnieki, tomēr viņu pārliecinošākā uzvara ir ar deviņiem punktiem.

Pie pārliecinošas uzvaras izdevies tikt pagājušās sezonas valsts trešajai spēcīgākajai komandai Jēkabpils, kas savā laukumā ar 92:73 pieveica Latvijas Universitāti.

Abas komandas pirmo puslaiku aizvadīja līdzvērtīgā cīņā, taču pirmo spēles pusi sev par labu noslēdza Jēkabpils – 45:39. Otrā puslaika sākumā mājinieki veica atrāvienu un panāca jau 21 punkta handikapu (69:48). Tas arī bija izšķirošais lūzuma punkts šajā mačā, kas Jēkabpils komandai ļāva izcīnīt kārtējo uzvaru.

Jēkabpils rindās 22 punktus iemeta lietuvietis Dovīds Rediks, kuram arī desmit bumbas zem groziem, bet 20 pievienoja amerikānis Devins Teilors. Tikmēr LU rindās 17 punktus iemeta Ingars Aizpurs.

Četrās savstarpējās šosezon aizvadītajās cīņās kopvērtējumā augstāk esošie basketbolisti no Jēkabpils svinējuši trīs uzvaras. Turklāt LU vienība zaudējusi jau piecās spēlēs pēc kārtas.

Turnīra kopvērtējuma līderpozīcijā atrodas valsts čempione Ventspils, kurai ir 12 uzvaras 14 spēlēs, bet tai ar 18 panākumiem 23 mačos seko Liepāja/Triobet, bet tuvu blakus ar septiņiem panākumiem deviņās cīņās ir VEF Rīga komanda. Jūrmala/Fēnikss ar 14 uzvarām 22 cīņās ir ceturtā, bet tai seko Jēkabpils ar 13 panākumiem 24 spēlēs, kamēr pirmo sešinieku ar 12 uzvarām 23 mačos noslēdz Barons/LDz basketbolisti.

Jelgava ar desmit uzvarām 23 mačos atrodama septītajā vietā, apsteidzot Valmieru, kuras rēķinā ir astoņi panākumi. Tikmēr Latvijas Universitātes un Saldus rēķinā ir attiecīgi piecas un četras uzvaras.