Jānis Strēlnieks uzvar Ļubļanas Olimpija un garantē vietu izslēgšanas spēlēs

Jānis Strēlnieks guva desmit punktus, palīdzot Vācijas vienībai Bambergas Brose Baskets savā laukumā ar 91:90 pagarinājumā uzveikt Slovākijas komandu Ļubļanas Olimpija, garantējot vietu izslēgšanas spēlēs.

Pamatlaiks noslēdzās ar rezultātu 82:82, bet pieliktajās minūtēs vairākkārt trīs punktu pārsvaru ieguva Union Olimpija. Tomēr noslēdzošos četrus punktus mačā guva Brose Baskets spēlētājs Eliass Hariss, izraujot savai vienībai uzvaru.

Strēlnieks laukumā aizvadīja 34 minūtes un 16 sekundes, kuru laikā realizēja vienu no diviem izpildītajiem divpunktu metieniem, vienu no trim tālmetieniem un visus piecus soda metienus. Tāpat viņa kontā bija piecas rezultatīvas piespēles un divi izprovocēti noteikumu pārkāpumi, kas deva 13 efektivitātes koeficienta punktus. Rezultatīvākais uzvarētājiem ar 21 punktu un deviņām atlēkušajām bumbām bija amerikānis Trevors Mbakve.

Ar trim uzvarām piecās spēlēs Brose Baskets vienība K apakšgrupas kopvērtējumā atrodas otrajā vietā un jau garantējusi vietu sacensību izslēgšanas turnīrā, bet līdere ar piecām uzvarām ir cita Vācijas komanda Minhenes Bayern.

Panākumu Eiropas kausa otrā posma spēlē trešdien guva arī Kristapa Porziņģa pārstāvētā Spānijas vienība Sevilla, kurai gan zuda cerības uz izslēgšanas turnīra sasniegšanu.

Aizvadītajā mačā Sevilla vienība ar 84:72 izbraukumā pieveica Beļģijas vienību Ostendes Telenet. Tomēr tā kā pirmajā aplī Telenet guva ļoti pārliecinošu panākumu, lai saglabātu cerības uz nākamo kārtu, Sevilla šoreiz bija nepieciešams uzvarēt ar vismaz 32 punktu pārsvaru.

Porziņģis šajā mačā laukumā pavadīja 18 minūtes un vienu sekundi, kuru laikā iemeta deviņus punktus, realizējot četrus no septiņiem divpunktu metieniem un vienu no diviem soda metieniem, taču vienīgais tālmetiena mēģinājums bija nesekmīgs.

Smagu zaudējumu piedzīvoja Rolanda Freimaņa pārstāvētais Krievijas klubs Kazaņas Unics, kas ar 60:82 savā laukumā kapitulēja Francijas vienības Strasbourg priekšā.

Freimanis laukumā aizvadīja vien trīs minūtes un 36 sekundes, kuru laikā izcēlās ar vienu izprovocētu noteikumu pārkāpumu un vienu piezīmi, bet viņa efektivitātes koeficients bija negatīvs -1. Rezultatīvākais uzvarētājiem ar 22 punktiem bija Luiss Kembels.

G apakšgrupā tagad Unics un Strasbourg ir pa trim uzvarām piecās spēlēs, kas tām dod pirmās divas vietas. Turnīra noslēgumā, ja abām komandām būs identiska uzvaru un zaudējumu attiecība, augstāku vietu ieņems Strasbourg vienība, kurai ir labāka gūto un zaudēto punktu attiecība savstarpējās spēlēs.