Jānis Ikaunieks 19 gadu vecumā debitē Francijas futbola čempionātā

Latviešu pussargs Jānis Ikaunieks sestdien piedzīvoja savu debiju Francijas futbola čempionātā, bet viņa pārstāvētā Metz komanda savā laukumā cīnījās neizšķirti 0:0 ar Nice vienību.

Ikaunieks bija pieteikts savai trešajai Francijas čempionāta spēlei un pirmoreiz piedalījās mačā, kad 86.minūtē nāca laukumā uz maiņu. Līdz šim viņš vienības sastāvā bija piedalījies vienā Francijas kausa izcīņas mačā, laukumā pavadot pāris minūtes.

Spēles noslēdzošās 17 minūtes mājinieki aizvadīja vairākumā, tomēr vārtus gūt nespēja. Pēdējās 11 turnīra spēlēs Metz komanda pie uzvarām nav tikusi un izcīnījusi tikai trīs punktus.

Citos mačos piektdien valsts čempioni Parīzes Saint-Germain (PSG) savā laukumā ar 1:0 (1:0) uzvarēja Stade Rennais komandu, visos turnīros gūstot piekto panākumu pēc kārtas. Vienīgos vārtus 29.minūtē guva argentīniešu uzbrucējs Ezekvels Laveci.

Savukārt sestdien Marseļas Olympique komanda ar 1:0 (0:0) savā laukumā pārspēja Evian vienību. Šeit 49.minūtē vienīgos vārtus no 11 metru soda sitiena atzīmes guva uzbrucējs Andrē Pjērs Žiņaks. Kopvērtējuma līderi Lionas Olympique svētdien viesosies pie valsts vicečempioniem Monaco.

Kopvērtējuma augšgalā Lionas Olympique atrodas vadībā ar 48 punktiem 22 spēlēs, bet Marseļas Olympique un PSG ar 23 aizvadītiem mačiem atpaliek par punktu. Labāko četrinieku ar 40 punktiem 22 spēlēs noslēdz Saint-Etienne, bet vēl par punktu mazāk ir Monaco futbolistiem.

Tikmēr Metz ar 21 punktu 23 mačos joprojām ieņem pēdējo vietu 20 klubu konkurencē, pašlaik atrodoties izkrišanas zonā. No drošības to šķir divi punkti.